Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvoje steigiami CERN technologijų verslo inkubatoriai

Sukurta 2019.07.03 / Atnaujinta 2019.07.03 13:30
   Lietuvoje steigiami CERN technologijų verslo inkubatoriai
   Lietuvoje steigiami CERN technologijų verslo inkubatoriai

   Liepos 3 d. pasirašyta ir įsigaliojo Lietuvos Respublikos ir Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) sutartis dėl dviejų CERN technologijų verslo inkubatorių Vilniuje ir Kaune steigimo. Šią sutartį pasirašė Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius ir CERN Finansų ir žmogiškųjų išteklių direktorius Martin Steinacher.

   Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas, dalyvavęs pasirašant susitarimą CERN, pažymėjo, kad iki šiol CERN technologijų verslo inkubatoriai buvo įsteigti tik devyniose CERN valstybėse narėse. Lietuva, 2018 metų pradžioje tapusi asocijuotąją CERN nare,  bus dešimtoji šalis, kurios verslui atsiveria unikali galimybė pasinaudoti CERN naujausiais išradimais ir juos pritaikyti praktikoje. CERN verslo inkubatoriai pirmą kartą steigiami asocijuotojoje narėje.

   Vilniaus Saulėtekio slėnyje ir Kauno Mokslo ir technologijų parke steigiami CERN verslo inkubatoriai bus pirmi Vidurio bei Rytų Europoje, todėl turės didelę reikšmę viso regiono mokslo ir verslo vystymuisi. Verslo inkubatorių veiklą organizuos ir administruos Lietuvos inovacijų centras (LIC). 

   Lietuva praėjusiais metais pirmoji iš Baltijos šalių buvo priimta į CERN asocijuotąja nare. Tai leidžia mūsų šalies mokslininkams dalyvauti CERN mokslinių tyrimų programose, vystyti inovatyvias verslo įmones, plėsti Lietuvos pramonės potencialą, mokytojams – tobulinti kvalifikaciją fizikos srityje, o jauniesiems mokslininkams – stažuotis šioje vienoje didžiausių ir pažangiausių pasaulyje mokslo organizacijų.

   Naujienlaiškio prenumerata