Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Lietuvos delegacija dalyvauja Globalaus susitarimo dėl pabėgėlių rengimo procese

Sukurta 2017.12.14 / Atnaujinta 2017.12.14 14:07
   Lietuvos delegacija dalyvauja Globalaus susitarimo dėl pabėgėlių rengimo procese
   Lietuvos delegacija dalyvauja Globalaus susitarimo dėl pabėgėlių rengimo procese

   Lietuvos delegacija, vadovaujama vidaus reikalų viceministro Giedriaus Surplio, dalyvavo JT Vyriausiojo pabėgėlių komisaro 10-ajame dialoge dėl apsaugos iššūkių, vykusiame gruodžio 12-13 d. Ženevoje. Šių metų Dialogas, kurio tema „Link Globalaus susitarimo dėl pabėgėlių“, buvo skirtas įvertinti išsamių konsultacijų, vykusių 2017 m. dėl globalaus susitarimo rengimo, išvadų įvertinimui. Dialogo metu taip pat pristatytos išmoktos pamokos taikant Išsamią pabėgėlių atsako struktūrą (CRRF) įvairiuose kontekstuose.

   Savo pasisakyme viceministras G. Surplys patvirtino Lietuvos stiprią paramą Globalaus susitarimo dėl pabėgėlių rengimo procesui. Jis pabrėžė, jog pagrindinių priverstinio asmenų perkėlimo priežasčių sprendimas turi būti pagrindiniu prioritetu bei kad globalus susitarimas turi įtraukti pagalbą potencialioms pabėgėlius priimančioms valstybėms dėl geresnio pasirengimo masiniam antplūdžiui, tuo tarpu atsakomybės ir naštos pasidalinimas bei žmogaus teisių apsauga išliktų pagrindiniu politikos prioritetu.

   2016 m. rugsėjo 19 d. priėmus Niujorko deklaraciją dėl pabėgėlių ir migrantų tarptautinė bendruomenė dar kartą patvirtino atsako į didelio masto pabėgėlių ir migrantų judėjimų stiprinimo svarbą. Niujorko deklaracija įpareigojo JTVPK pradėti taikyti Išsamią pabėgėlių atsako struktūrą (CRRF) bei parengti Globalų susitarimą dėl pabėgėlių, kuris bus pateiktas šalių narių deryboms 2018 m.

   Naujienlaiškio prenumerata