Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos delegacija pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

Sukurta 2018.09.25 / Atnaujinta 2018.09.25 18:46
  Lietuvos delegacija pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

  Ženevoje vykstančioje Žmogaus teisių tarybos 39-ojoje sesijoje rugsėjo 25 d. Lietuvos delegacija išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos vykdomų sisteminių žmogaus teisių pažeidimų Rusijos okupuotame Kryme ir Rusijos remiamų separatistų vykdomų sisteminių žmogaus teisių pažeidimų separatistų kontroliuojamame Ukrainos Donbaso regione.

  Interaktyvaus dialogo su JT Vyriausiuoju žmogaus teisių komisaru metu Lietuva pasmerkė Rusijos politiškai motyvuotą Ukrainos piliečių, tarp jų ir kino režisieriaus Olego Sencovo, persekiojimą, pakvietė Rusiją išlaisvinti visus neteisėtai kalinamus Ukrainos piliečius.

  Išreikšdama tvirtą paramą Ukrainos nepriklausomybei ir teritoriniam vientisumui, Lietuva paragino Rusiją laikytis tarptautinės teisės, įgyvendinti JT Generalinės Asamblėjos rezoliucijas ir suteikti tarptautiniams žmogaus teisių mechanizmams nevaržomą prieigą į Rusijos okupuotą Krymą ir Rusijos remiamų separatistų kontroliuojamas Ukrainos teritorijas.

  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 m. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 m. laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Naujienlaiškio prenumerata