Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos delegacija pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

Sukurta 2019.03.20 / Atnaujinta 2019.03.20 18:10
  Lietuvos delegacija pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

  Ženevoje vykstančioje Žmogaus teisių tarybos 40-ojoje sesijoje kovo 20 d. Lietuvos delegacija išreiškė gilų Lietuvos susirūpinimą dėl Rusijos vykdomų sunkių žmogaus teisių pažeidimų Rusijos okupuotame Kryme ir Ukrainos Donbaso regione ir dėl nesuteikiamos prieigos tarptautiniams žmogaus teisių stebėjimo mechanizmams į šias teritorijas.

  Interaktyvaus dialogo su JT Vyriausios žmogaus teisių komisarės pavaduotoja metu Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Lietuvos vardu paragino Rusiją nedelsiant paleisti neteisėtai sulaikytus Ukrainos piliečius, tarp jų ir kino režisierių Olegą Sencovą ir žmogaus teisių aktyvistą Volodymyrą Balukhą bei 24 laivų įgulų narius, kuriuos Rusija sulaikė po atakos prieš Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivus Kerčės sąsiauryje 2018 m. lapkričio mėnesį.
   
  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 m. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022 2024 m. laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Naujienlaiškio prenumerata