Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos delegacija pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

Sukurta 2019.07.10 / Atnaujinta 2019.07.10 13:13
  Lietuvos delegacija pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

  Ženevoje vykstančioje Žmogaus teisių tarybos 41-ojoje sesijoje liepos 10 d. Lietuvos delegacija išreiškė didelį Lietuvos susirūpinimą dėl Rusijos vykdomų sunkių žmogaus teisių pažeidimų Rusijos okupuotame Kryme ir Rusijos remiamų karinių grupuočių kontroliuojamame Ukrainos Donbaso regione, nuo kurių neproporcingai kenčia ukrainiečiai ir Krymo totoriai, ir paragino Rusiją suteikti  tarptautiniams žmogaus teisių stebėjimo mechanizmams pilną ir netrikdomą prieigą  į šias teritorijas.

  Interaktyvaus dialogo su JT Vyriausios žmogaus teisių komisarės pavaduotoja metu Lietuvos nuolatinio atstovo pavaduotojas Lietuvos vardu paragino Rusiją nedelsiant paleisti neteisėtai sulaikytus Ukrainos politinius kalinius bei Ukrainos laivų įgulų narius, kuriuos Rusija sulaikė po atakos Kerčės sąsiauryje 2018 m. lapkričio mėnesį. Lietuva pabrėžė, kad Rusijos sprendimas dėl supaprastintos Rusijos pilietybės suteikimo Ukrainos piliečiams, gyvenantiems Ukrainos Donecko ir Luhansko srityse, tvarkos pažeidžia tarptautinę teisę ir Ukrainos suverenitetą.
   
  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 m. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 m. laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Naujienlaiškio prenumerata