Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos delegacija pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

Sukurta 2019.09.24 / Atnaujinta 2019.09.24 19:42
  Lietuvos delegacija pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje
  Ženevoje vykstančioje Žmogaus teisių tarybos 42-oje sesijoje rugsėjo 24 d. Lietuva išreiškė gilų susirūpinimą dėl Rusijos toliau vykdomų pagrindinių laisvių pažeidimų Rusijos okupuotame Kryme ir Ukrainos Donbaso regione, Krymo totorių teisių pažeidimų, prievartinio Krymo gyventojų ėmimo į Rusijos karinę tarnybą.
   
  Interaktyvaus dialogo su JT Vyriausios žmogaus teisių komisarės pavaduotoja metu Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Lietuvos vardu pasveikino Rusijos neteisėtai sulaikytų Ukrainos piliečių grįžimą į Ukrainą, paragino Rusiją nedelsiant paleisti kitus neteisėtai sulaikytus ir įkalintus Ukrainos piliečius ir išreiškė viltį, kad numušto MH17 orlaivio bylos liudytojo paleidimas nesutrukdys bylos tyrimui. Lietuva paragino Rusiją suteikti tarptautiniams žmogaus teisių mechanizmams netrukdomą ir pilną prieigą į Rusijos okupuotą Krymą ir Rusijos remiamų karinių grupių kontroliuojamą Donbaso regioną.
   
  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 m. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 m. laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.
   

  Naujienlaiškio prenumerata