Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos diplomatė išrinkta EBPO darbo grupės vicepirmininke

Sukurta 2018.12.10 / Atnaujinta 2018.12.10 12:48
   Lietuvos diplomatė išrinkta EBPO darbo grupės vicepirmininke
   Lietuvos diplomatė išrinkta EBPO darbo grupės vicepirmininke

   LR nuolatinės atstovybės prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje diplomatė Ieva Baršauskaitė gruodžio 6 d. Paryžiuje buvo išrinkta Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Jungtinės prekybos ir aplinkosaugos darbo grupės vicepirmininke.

   EBPO – tai daugiašalis forumas, kuriame valstybių narių ekspertai diskutuoja, dalijasi patirtimi bei plėtoja naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires, kurios vėliau perkeliamos į praktinį gyvenimą. Organizacija siūlo savo nariams ir šalims partnerėms paramą, pagrįstą organizacijos vertybėmis, diegiant gerąsias pasaulines praktikas bei standartus viešosios politikos srityje. Lietuvai 2018 m. liepos 5 d. prisijungus prie EBPO, šiai priklauso 36 valstybės.
    
   Jungtinė EBPO prekybos ir aplinkosaugos darbo grupė fokusuoja į empirines pasirinktų ekonominių sektorių studijas, siekdama užtikrinti prekybos ir aplinkosaugos politikų suderinamumą, siekiant tvaraus augimo tikslų. Paskutiniu metu darbo grupė skyrė itin daug dėmesio regioninių prekybos susitarimų panaudojimui aplinkosauginės darbotvarkės skatinimui, ieškant tinkamų pavyzdinių modelių, kurie prisidėtų prie tarptautinės prekybos „žalinimo“. Darbo grupės diskusijose daug laiko dedikuojama ir temoms, susijusioms su žiedinės ekonomikos kūrimu, įskaitant pasaulinę prekybą įvairiais materialiais resursais, panaudotų prekių, atliekų ir laužo tarptautine prekyba, tarptautinėmis pastangomis, nukreiptomis į inovatorišką ekodizainą, viešųjų pirkimų „žalinimą“ ir t.t. Posėdžiuose nuosekliai nagrinėjama ir iškastinio kuro subsidijų reformos tema.
   I.Baršauskaitė tarptautinių ekonominių organizacijų narių pasitikėjimą pelno nebe pirmą kartą. 2017 - 2018 m. ji ėjo Pasaulio prekybos organizacijos Subsidijų ir kompensacinių priemonių komiteto pirmininkės pareigas

   Naujienlaiškio prenumerata