Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos nuolatinis atstovas prie Pasaulio prekybos organizacijos Donatas Tamulaitis įteikė skiriamuosius raštus

Sukurta 2019.08.30 / Atnaujinta 2019.08.30 16:03
  Lietuvos nuolatinis atstovas prie Pasaulio prekybos organizacijos Donatas Tamulaitis įteikė skiriamuosius raštus

  Rugpjūčio 30 d. Ženevoje Lietuvos nuolatinis atstovas prie Pasaulio prekybos organizacijos Donatas Tamulaitis susitiko su organizacijos generaliniu direktoriumi Roberto Azevêdo ir įteikė skiriamuosius raštus. Susitikimo ceremonijoje buvo aptarti Lietuvos prioritetai ir Pasaulio prekybos organizacijos aktualijos.


  Lietuvos nuolatinis atstovas pabrėžė PPO reformos svarbą, siekiant išlaikyti pasaulio prekybos sistemos stabilumą ir PPO efektyvumą. D. Tamulaitis akcentavo organizacijos būtinybę modernizuotis ir kurti naujas prekybos taisykles, kurios padėtų spręsti tokias problemas kaip tarptautinę prekybą iškraipančios pramoninės subsidijos ir vyriausybių įtaka ekonomikai. Jis taip pat pabrėžė Lietuvai itin aktualias problemas dėl Rusijos įsipareigojimų PPO įgyvendinimo, o taip pat ir Baltarusijos stojimo į PPO derybas. Lietuvos diplomatas akcentavo, jog PPO turi padėti vystytis, skaitmeninei prekybai, o naujosios informacinės ir finansų technologijos turi būti panaudojamos ieškant tolimesnių būdų tarptautinei prekybai palengvinti.

  R. Azevêdo pareiškė, kad vertina Lietuvos indėlį stiprinant PPO, remiant daugiašališkumą ir tarptautinės prekybos sistemą. PPO generalinis direktorius sutiko, kad PPO ir tarptautinių prekybos taisyklių modernizavimas yra prioritetas bei atkreipė dėmesį į gerą pažangą elektroninės prekybos derybose. R. Azevêdo pabrėžė pasirengimą tęsti tolimesnį glaudų bendradarbiavimą su Lietuva.
  Pasaulio prekybos organizacija įkurta 1995 m. Beveik visa tarptautinė prekyba vyksta pagal PPO susitarimų taisykles. Lietuva yra šios organizacijos narė nuo 2001 m. Lietuvos ekonomika yra stipriai priklausoma nuo tarptautinės prekybos. Lietuvos narystė PPO palengvina prekybinių ginčų sprendimą, padeda atverti eksporto rinkas Lietuvos įmonėms.

  Naujienlaiškio prenumerata