Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje susitiko su naująja UNECE vykdančiąja sekretore

Sukurta 2017.07.10 / Atnaujinta 2017.07.10 09:41
    Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje susitiko su naująja UNECE vykdančiąja sekretore

    Liepos 7 d. LR nuolatinis atstovas prie JT biuro Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas susitiko su naujai paskirta Jungtinių Tautų ekonominės komisijos Europai (UNECE) vykdančiąja sekretore slovake Olga Algayerova. Susitikimo metu Lietuvos ambasadorius pabrėžė, jog Lietuva itin vertina UNECE veiklą nustatant standartus, taisykles ir gerąsias praktikas, o taip pat prisidedant ir prie JT 2030 tvaraus vystymosi darbotvarkės tikslų įgyvendinimo. Lietuvai itin aktuali UNECE veikla aplinkosaugos srityje, kur mūsų visuomenė itin atidžiai ir su nerimu stebi Espo ir Orhuso konvencijų įgyvendinimo komitetų darbą svarstant potencialiai nesaugaus Baltarusijos Astravo atominės elektrinės statybą.

    Ambasadorius priminė Lietuvos ekspertų rimtą susirūpinimą daugeliu Astravo projekto įgyvendinimo aspektų, neatitinkančių Espo ir Orhuso konvencijų reikalavimų, tarp kurių yra ir atominės elektrinės statybos vietos pasirinkimas, skaidrios ir išsamios informacijos apie projektą stygius, žiniasklaidos pranešimai apie avarijas ir vagystes statybų aikštelėje ir pan. Lietuvos ambasadorius pabrėžė besitikintis UNECE paramos, siekiant įtikinti Baltarusiją įgyvendinti dar 2014 m. priimtas Espo konvencijos įgyvendinimo komiteto rekomendacijas, o taip pat ir siekiant užtikrinti pagalbą logistiniais aspektais, organizuojant tolimesnius Espo konvencijos šalių susitikimus šiuo klausimu.

    UNECE vykdančioji sekretorė O. Algayerova pabrėžė aktyvų Lietuvos įsitraukimą daugelyje UNECE veiklos sričių, išskirdama aplinkosaugos, apgyvendinimo, sumanių urbanistinių sprendimų klausimus. O. Algayerova pabrėžė, jog skaidrumas yra gyvybiškai svarbus kalbant apie bet kurių atominės energetikos projektų įgyvendinimą, įskaitant ir Astravo projektą. Šiais klausimais dirba daug organizacijų, įskaitant ir tarptautines organizacijas Vienoje (TATENA), kur Lietuvos įsitraukimas yra matomas ir svarbus. O. Algayerova padėkojo už išlaikomą Lietuvos įsitraukimą į UNECE veiklą, ypač įgyvendinant JT Tvarios plėtros tikslus (SDGs).

    Naujienlaiškio prenumerata