Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras A. Veryga Pasaulio sveikatos asamblėjoje pabrėžė solidarumo ir lyderystės svarbą

Sukurta 2020.05.19 / Atnaujinta 2020.05.19 14:08
  Ministras A. Veryga Pasaulio sveikatos asamblėjoje pabrėžė solidarumo ir lyderystės svarbą

  Vakar prasidėjo 73-ioji Pasaulio sveikatos asamblėjos sesija. Nuotoliniu būdu sesijoje dalyvavo ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama vyriausybinė delegacija. Savo kalboje ministras pabrėžė, kad Lietuva yra pasiryžusi toliau dirbti kartu su tarptautine bendruomene, operatyviai reaguodama į koronaviruso (COVID-19) sukeltą krizę ir inicijuojant sprendimus, kaip sėkmingai suvaldyti šią krizę.

  Ministro A. Verygos teigimu, šiuo metu pasaulis susiduria su precedento neturinčiu iššūkiu, nes ši koronaviruso pandemija daro didžiulę įtaką valstybių sveikatos sistemoms, ekonomikai, pragyvenimui, visuomenės gerovei. Be to, neigiamai veikia žmogaus psichologiją bei žmogaus teises visame pasaulyje.

  „Akivaizdu, kad šio karo negalime laimėti vieni. Tai padaryti galime tik būdami vieningi su kitomis šalimis ir veikdami kartu. Tik tuomet mes esame stipresni ir galingesni. Tik solidarumas ir vieningumas padės efektyviai reaguoti į šią greitai augančią grėsmę“, – sakė ministras A. Veryga.

  Jis taip pat pabrėžė pasaulinės lyderystės svarbą, koordinuojant bendrus tarptautinius veiksmus, išreiškė palaikymą Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) už pastangas remti ir vadovauti valstybėms narėms kovojant su koonaviruso pandemija.

  Be to, ministras A. Veryga akcentavo tyrimų ir plėtros svarbą, įskaitant vakcinų kūrimą, jų prieinamumą ir įperkamumą, diagnostiką bei gydymą, taip pat asmens apsaugos priemonių prieinamumą.

  Pasaulio sveikatos asamblėja – tai kasmetinis 194 PSO valstybių narių susitikimas. Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso infekcijos pasaulyje, nuspręsta šią Asamblėją surengti vaizdo konferencijos būdu, darbotvarkėje apsiribojant tik svarbiausiais klausimais – dėl koronaviruso pandemijos suvaldymo ir rinkimais į PSO Vykdomąją Tarybą.

  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

  Naujienlaiškio prenumerata