Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Šiaurės ir Baltijos valstybės Žmogaus teisų taryboje pabrėžė poreikį užtikrinti neįgaliųjų dalyvavimą fizinėje veikloje ir sporte

Sukurta 2021.03.05 / Atnaujinta 2021.03.05 19:04
  Šiaurės ir Baltijos valstybės Žmogaus teisų taryboje pabrėžė poreikį užtikrinti neįgaliųjų dalyvavimą fizinėje veikloje ir sporte

  Kovo 5 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje vykstančios 46-iosios Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos sesijos kasmetiniuose interaktyviuose debatuose dėl neįgaliųjų teisių, kuriuose šiemet aptariama neįgaliųjų dalyvavimo fizinėje veikloje bei sporte tema. 

  „Fizinio aktyvumo nauda žmonėms su negalia nekelia jokių abejonių – sportuojant mažinama ligų ir su ligomis susijusių simptomų rizika, gerinama gyvenimo kokybė, skatinamas pasitikėjimas savimi, socialiniai įgūdžiai ir gera savijauta apskritai, – tačiau neįgalieji iki šiol susiduria su daugybe kliūčių, ribojančių jų dalyvavimą fizinėje veikloje“, – sakė A. Krivas.

  JT Neįgaliųjų teisių konvencijos 30-uoju straipsniu pripažįstama neįgaliųjų teisė dalyvauti fizinėje veikloje ir sporte lygiais pagrindais ir šalys kviečiamos tokį dalyvavimą užtikrinti. 

  Šiaurės ir Baltijos šalys pabrėžė žmogaus teisėmis grįstos prieigos svarbą plėtojant įtraukų ir žmonėms su negalia pritaikytą dalyvavimą fizinėje veikloje ir sporte bei paragino šalis vykdyti savo įsipareigojimus siekiant apsaugoti neįgaliuosius, ypač vaikus, moteris ir mergaites, nuo diskriminacijos ir kovoti su struktūrine nelygybe. 

  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 46-oji sesija prasidėjo vasario 22 d. ir vyks iki kovo 23 d. ŽTT tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Pasisakymo tekstą galima rasti čia.

  Naujienlaiškio prenumerata