Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė dalyvauja Ženevoje vykstančioje Tarptautinėje darbo konferencijoje

Sukurta 2018.06.07 / Atnaujinta 2018.06.07 13:53
  Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė dalyvauja Ženevoje vykstančioje Tarptautinėje darbo konferencijoje

  Ženevoje vykstančioje Tarptautinėje darbo konferencijoje vyriausybių, darbuotojų ir darbdavių atstovai diskutuoja, kaip stiprinti socialinį dialogą ir trišalį bendradarbiavimą besikeičiančiame šių dienų darbo pasaulyje.

  Plenarinėje sesijoje daug dėmesio skirta diskusijoms Tarptautinės darbo organizacijos generalinio direktoriaus ataskaitos pagrindu dėl lyčių lygybės užtikrinimo tiek darbe, tiek visuomenėje. Savo kalboje socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė pabrėžė, kad siekiant lyčių lygybės visų pirma turi būti užtikrintas vienodas darbo užmokestis už vienodos vertės darbą.

  Kaip pristatė viceministrė, Lietuva atliko savo nacionalinių teisės aktų pakeitimus įtraukdama nediskriminavimo nuostatas ir įpareigodama darbdavius turėti lygių galimybių politikos planus, skelbti darbo užmokesčio vidurkius pagal pareigas ir lytį.

  „Skaitmenizacija ir technologiniai pokyčiai turi būti išnaudoti mažinant lyčių segregaciją profesinėje srityje. Politika, kuri padeda išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir šeiminių įsipareigojimų ir užtikrina tinkamas darbo valandas tiek vyrams tiek moterims, atsižvelgiant į jų individualius poreikius, yra ypač svarbi“, – akcentavo E. Radišauskienė.

  Konferencijos dalyviai iš 187 valstybių taip pat sprendžia dėl naujo tarptautinio darbo standarto dėl smurto ir priekabiavimo darbe panaikinimo.

  Susitikusi su Tarptautinės darbo organizacijos generaliniu direktoriumi Guy Ryder viceministrė E. Radišauskienė aptarė teigiamus pokyčius Lietuvoje po naujo Darbo kodekso įsigaliojimo, taip pat tolimesnį bendradarbiavimą su Tarptautine darbo organizacija ir jos šimtmečio minėjimą ateinančiais metais, kurio proga Lietuva organizuoja tarptautinę konferenciją darbo ateities tema.

  Susitikime su Tarptautinės darbo organizacijos Socialinės politikos departamentu aptartos Lietuvos galimybės ratifikuoti Tarptautinės darbo organizacijos konvenciją dėl minimalių socialinės apsaugos garantijų bei TDO ekspertų pagalba pasirengiant tinkamam konvencijos įgyvendinimui.

  Šaltinis: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

  Naujienlaiškio prenumerata