Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Šveicarijoje surengtas lietuvių „Židinio“ įkūrimo 75-ųjų metinių minėjimas

Sukurta 2020.09.09 / Atnaujinta 2020.09.09 14:23
  Šveicarijoje surengtas lietuvių „Židinio“ įkūrimo 75-ųjų metinių minėjimas

  Rugsėjo 5 d. Šveicarijos lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos Respublikos nuolatine atstovybe prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje, Lietuvos Respublikos konsulatu Ženevoje bei LR Garbės konsulu M. Sogny surengė lietuvių „Židinio“ įsteigimo 75-ųjų metinių minėjimą, kurio metu buvo pasodintas ąžuoliukas „La Prairie“ viešbučio parke ir atidengta atminimo lentelė kaip padėkos ženklas svetingai Šveicarijai, priglaudusiai mūsų tautiečius netrukus po Antrojo pasaulinio karo.

  Viešbutyje „La Prairie“ 1945-1946 m. veikė lietuvių pabėgėlių stovykla, tapusia laikinu saugiu prieglobsčiu į Šveicariją atblokštiems tautiečiams. Šią saugią salą lietuviai pavadino „Židiniu“, kuris telkė, šildė ir guodė nuo karo ir tremties sužvarbusias sielas.
  Viešbučio „La Prairie“ sienos girdėjo lietuviškas dainas ir maldas, o aplink esantis 2 ha parkas buvo poilsio ir daržininkystės vieta.

  Renginį vedė Šveicarijos lietuvių bendruomenės (toliau - ŠLB) pirmininkė Jūratė Caspersen. Kartu dalyvavo ir pasisakė ŠLB patriarchas daktaras Algimantas Gegeckas, kuris kūdikystėje kartu su tėvais gyveno „Židinio“ stovykloje, čia žengė savo pirmuosius žingsnius. Į renginio dalyvius taip pat kreipėsi Lietuvos nuolatinės atstovybės Ženevoje vadovas ambasadorius Andrius Krivas, Lietuvos konsulas Ženevoje Eduardas Petkevičius, Yverdon-les-Bain savivaldybės meras Jean-Daniel Carrard ir Lietuvos garbės konsulas Vakarų Šveicarijoje Michel Sogny, dosnia auka parėmęs renginio organizavimą.

  Dėkojame visiems organizatoriams, dalyviams ir svečiams už dvasingą ir įdomų paminėjimą, taip pat dėkojame už gražų bendradarbiavimą viešbučio „La Prairie“ savininkui ir administracijai; ypatingas ačiū Šveicarijos Konfederacijai, jos Vo kantonui ir Yverdon-les-Bain miestui už lietuvių pabėgėliams praeityje suteiktą šansą atkurti karo sugriautą gyvenimą.

  Video reportažą iš renginio rasite čia.

  Už nuotrauką ir video medžiagą dėkojame Laimai ir Virgilijui Tikuišiams.

  Naujienlaiškio prenumerata