Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

URM Politikos direktorė pasisakė Žmogaus teisių taryboje Ženevoje

Sukurta 2019.02.27 / Atnaujinta 2019.02.27 13:34
   URM Politikos direktorė pasisakė Žmogaus teisių taryboje Ženevoje
   URM Politikos direktorė pasisakė Žmogaus teisių taryboje Ženevoje

   Vasario 27 d. Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė ambasadorė Asta Skaisgirytė Ženevoje vykstančios JT Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijos aukšto lygio segmente patvirtino Lietuvos įsipareigojimus žmogaus teisėms ir išreiškė tvirtą paramą JT Vyriausiajai žmogaus teisių komisarei.

   Politikos direktorė pabrėžė, kad kandidatuodama į JT Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 m. Lietuva teikia prioritetą lyčių lygybei, moterų ir mergaičių teisių apsaugai, žurnalistų ir žmogaus teisių gynėjų saugumui, vaikų ir neįgaliųjų teisėms, išraiškos, susirinkimų ir asociacijų laisvėms. A. Skaisgirytė atkreipė tarptautinės bendruomenės dėmesį į LGBTI bendruomenės narių persekiojimus Čečėnijoje, Krymo totorių teisių pažeidimus Rusijos okupuotame Kryme, žmogaus teisių pažeidimus Rusijos kontroliuojamose Ukrainos ir Sakartvelo teritorijų dalyse.
    
   Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta 2006 m. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Kasmet pavasario sesijos pirmąją savaitę vyksta aukšto lygio segmentas, kuriame JT Generalinis sekretorius, JT Generalinės Asamblėjos pirmininkė, JT Vyriausioji žmogaus teisių komisarė, JT valstybių narių užsienio reikalų ministrai ir kiti aukšti pareigūnai aptaria žmogaus teisių padėtį pasaulyje. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 m. laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.
    

   Naujienlaiškio prenumerata