Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje surengtas Lietuvos ir CERN jungtinio komiteto posėdis

Sukurta 2020.03.11 / Atnaujinta 2020.03.13 15:28
   Vilniuje surengtas Lietuvos ir CERN jungtinio komiteto posėdis
   Vilniuje surengtas Lietuvos ir CERN jungtinio komiteto posėdis

   Kovo 9 d. Lietuvos mokslų akademijoje posėdžiavo Lietuvos ir Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) jungtinis komitetas, aptaręs Lietuvos dalyvavimą CERN 2019 metais.

   Posėdyje dalyvavo visi komiteto nariai: Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė prof. dr. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, LMA prezidentas akad. Jūras Banys, LR ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka, Lietuvos inovacijų centro (LIC) direktorius Mantas Vilys, CERN tarptautinių santykių direktorė Šarlotė Varakolė (Charlotte L. Warakaulle), CERN santykių su šalimis-asocijuotomis narėmis ir ne narėmis vadovas prof. Emanuelis Tsesmelis (Emmanuel Tsesmelis) ir vyresnysis patarėjas CERN santykiams su Lietuva prof. Kristofas Šėferis (Christoph Schäfer).

   Posėdyje taip pat dalyvavo LR švietimo ir moklso viceminisras Valdemaras Razumas, Lietuvos nuolatinis atastovas prie Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius  Andrius Krivas, LR Užsienio reikalų ministerijos atstovės Dalia Kreivienė, Dalia Kadišienė, Vilniaus universiteto (VU) branduolių ir dalelių fizikos centro vadovas dr. Aurelijus Rinkevičius, LR Prezidento patarėjas Paulius Baltokas, VU teorinės fizikos ir astronomijos instituto mokslo darbuotojas dr. Andrius Juodagalvis, LIC konsultantas Adomas Jelinskas, LMA Organizacinio skyriaus vadovas Andrius Bernotas.

   Posėdį vedė prof. S. Mačiukaitė-Žvinienė, jo metu aptarti Lietuvos dalyvavimo CERN mokslo, studijų, pramonės indėlio, mokytojų ir viešinimo programose 2019 metais aspektai. LMA prezidentas J. Banys bendradarbiavimo apžvalgoje smulkiau pristatė mokslinio bendradarbiavimo projektus. Kiti kalbėję pasidžiaugė, kad Lietuva per metus padarė pažangą ne tik spręsdama administracinius klausimus, bet ir pramonės dalyvavimo, inovacijų plėtros skatinimo, rengimosi taikyti CERN naujoves srityse. Kartu atkreiptas dėmesys į spręstinas problemas. Pasitarime pateikti pranešimai skelbiami CERN svetainėje.

    

   Parengta pagal Lietuvos mokslų akademijos informaciją.

   Naujienlaiškio prenumerata