Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Ženevoje apsilankė Lietuvos ambasadorius ypatingiems pavedimams Astravo atominės klausimais

Sukurta 2018.01.30 / Atnaujinta 2018.01.30 18:36
  Ženevoje apsilankė Lietuvos ambasadorius ypatingiems pavedimams Astravo atominės klausimais

  Sausio 30 dieną Ženevoje lankėsi Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Darius Degutis, koordinuojantis Lietuvos poziciją tarptautiniuose forumuose Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės klausimais.

  Jis susitiko su Jungtinių Tautų ekonominės komisijos Europai (UNECE) vykdančiąja sekretore Olga Algayerova, taip pat su 1991 m. Jungtinių Tautų Poveikio aplinkai įvertinimo tarpvalstybiniame kontekste konvencijos (Espoo konvencijos) ir 1998 m. Jungtinių Tautų Konvencijos dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais (Orhuso konvencijos) sekretoriatų vadovais ir darbuotojais.

  Visuose susitikimuose argumentuotai pateiktas Lietuvos institucijų susirūpinimas dėl nesaugaus Baltarusijos vykdomo atominės statybų projekto netoli Vilniaus, potencialiai keliančio grėsmę aplinkai ir gyventojams, ir aptartos procedūros, pagal kurias vyksta Lietuvos pateiktų skundų dėl Baltarusijos padarytų procedūrinių ir technologinių pažeidimų svarstymas.

   

  Nuotraukoje: Amb. Darius Degutis, UNECE vykdančioji sekretorė Olga Algayerova ir LR nuolatinis atstovas Ženevoje amb. Andrius Krivas

  Naujienlaiškio prenumerata