Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ženevoje Lietuvos delegacija pasisakė dėl techninės paramos Sakartvelui

Sukurta 2019.09.26 / Atnaujinta 2019.09.26 12:37
  Ženevoje Lietuvos delegacija pasisakė dėl techninės paramos Sakartvelui

  Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos 42-osios sesijos bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo 2019 m. rugsėjo 26 d. Lietuvos delegacija išreiškė paramą JT Vyriausios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai teikiant techninę paramą Sakartvelui ir pasveikino Sakartvelo glaudų bendradarbiavimą su biuru.

   
  Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas išreiškė didelį Lietuvos susirūpinimą blogėjančia žmogaus teisių padėtimi Rusijos okupuotuose Sakartvelo Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionuose, ypač dėl besitęsiančio vadinamojo borderizacijos proceso, kartvelų patiriama įvairių formų diskriminacija, progreso užtikrinant prieigą tarptautiniams žmogaus teisių stebėjimo mechanizmams nebuvimu.
   
  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 m. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 m. laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Naujienlaiškio prenumerata