Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Ženevoje paminėta tarptautinė asmenų su Dauno sindromu diena

Sukurta 2018.03.15 / Atnaujinta 2018.03.15 19:03
   Ženevoje paminėta tarptautinė asmenų su Dauno sindromu diena
   Ženevoje paminėta tarptautinė asmenų su Dauno sindromu diena

   Šiandien Jungtinių Tautų (JT) biure Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos 37-osios sesijos metu vyko diskusija, skirta tarptautinei asmenų su Dauno sindromu dienai paminėti. Kaip diskusijoje akcentavo JT neįgaliųjų teisių komiteto narys, šiuo metu kandidatuojantis antrajai kadencijai 2019-2022 m., profesorius Jonas Ruškus, valstybės narės turi užtikrinti asmenų su negalia, tarp jų ir asmenų su Dauno sindromu, teises taip, kad šie žmonės nebūtų diskriminuojami ir galėtų visavertiškai integruotis į visuomenę bei džiaugtis oriu gyvenimu.

   Pasak profesoriaus J. Ruškaus, šias teises garantuoja Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija, tačiau, pastebima, valstybės narės neretai susiduria su problemomis, siekdamos tinkamai įgyvendinti Konvencijos nuostatas praktikoje. Profesorius J. Ruškus pabrėžė JT neįgaliųjų teisių komiteto vaidmenį ir valstybių įsipareigojimus įgyvendinti negalią turinčių žmonių teises savo šalyse, šalinti negalią turinčių žmonių diskriminacines praktikas, institucijas ir įstatymus, ir diegti Konvencijos nuostatas siekiant negalią turinčių žmonių visiškos įtraukties į visuomenę, įskaitant bendrojo lavinimo mokyklas, darbo rinką. Dauno sindromą turintys žmonės turi teisę mokytis drauge su visais vaikais, dirbti kartu su visais. Būtina pripažinti Dauno sindromą turinčių asmenų gebėjimus ir indėlį į visuomenės gyvenimą siekiant, kad lygybė ir nediskriminavimas taptų kasdienine praktika.

   Renginyje, kurį organizavo Lenkija, Filipinai, Argentina, Lietuva ir Panama kartu su Maltos ordinu ir Jérôme Lejeune fondu, diskutuota, kaip užtikrinti, kad asmenys su Dauno sindromu nebūtų diskriminuojami ir būtų tinkamai integruojami į visuomenę. Diskusijoje dalyvavo Lenkijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje Zbigniew Czech, amerikiečių aktorius, aktyvus asmenų su Dauno sindromu teisių gynėjas John Franklin Stephens, Jérôme Lejeune fondo prezidentas, žmonių su Dauno sindromo teisių atstovė, visuomenės veikėja iš Didžiosios Britanijos Charlotte Fien, Europos teisės ir teisingumo centro generalinis direktorius Gregor Puppinck.

   J. Ruškus yra Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių komiteto narys – pripažintas neįgalumo srities ekspertas, aktyviai dalyvaujantis nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose, skirtuose pagrįsti neįgaliųjų ir kitų pažeidžiamų grupių teisių užtikrinimo būtinybę. Jo mokslinė veikla daugiausiai sutelkta į socialinio darbo ir švietimo tyrimus, socialinę įtrauktį, žmogaus teises.

   Naujienlaiškio prenumerata