Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

ŽENEVOJE PRASIDĖJO JUNGTINIŲ TAUTŲ ŽMOGAUS TEISIŲ TARYBOS SESIJA

Sukurta 2017.06.07 / Atnaujinta 2017.06.07 21:40
   ŽENEVOJE PRASIDĖJO JUNGTINIŲ TAUTŲ ŽMOGAUS TEISIŲ TARYBOS SESIJA
   ŽENEVOJE PRASIDĖJO JUNGTINIŲ TAUTŲ ŽMOGAUS TEISIŲ TARYBOS SESIJA

   2017 m. birželio 6 dieną Ženevoje pradėjo darbą 35-oji Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) sesija.

   Kreipdamasis į Tarybą sesijos pradžioje Urugvajaus prezidentas Tabaré Vázquez pristatė savo šalies kandidatūrą išrinkimui į ŽTT 2019-2021 metų kadencijai. Sesijos atidarymo kalboje Jungtinių Tautų vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Zeid Ra'ad Al Hussein priminė šešių dienų karo Artimuosiuose Rytuose 50-ąsias metines ir paragino siekti taikos ir stabilumo, išsakė kritiką valstybėms, nevykdančioms įsipareigojimų žmogaus teisių srityje ir nebendradarbiaujančioms su ŽTT teminį mandatą turinčiais JT atstovais. Jis teigiamai pažymėjo 33 JT nares, kurios nėra įsiskolinę periodinių ataskaitų žmogaus teisių įgyvendinimo priežiūros organams, tarp jų Lietuvą.

   Lietuvos delegacija birželio 6 d. paėmė žodį interaktyviuose dialoguose su JT nepriklausomu ekspertu seksualinei orientacijai ir lytinei tapatybei prof. Vitit Muntarbhorn ir su JT specialiuoju pranešėju teisei į fizinę ir psichinę sveikatą profesoriumi Dainiumi Pūru. Pirmajame dialoge buvo išsakyta parama nepriklausomo eksperto mandatui ir pasmerkti LGBT bendruomenės narių žmogaus teisių pažeidimus ir persekiojimą, kaip neseniai įvyko Čečėnijoje, Rusijos Federacijoje. Antrajame išreikšta parama specialiojo pranešėjo veiklai ir jo raginimui globaliu mastu siekti strateginio pokyčio psichinės sveikatos priežiūroje.

   Birželio 7 dieną Lietuva paėmė žodį interaktyviame dialoge su JT specialiuoju pranešėju teisei į taikų susirinkimą ir asociaciją Maina Kiai, kuris tolesnį darbą pagal šį mandatą perduoda Annalisai Ciampi. Lietuva pasisakė prieš bandymus riboti pilietinės visuomenės organizacijų veiklą. Tą pačią dieną Lietuvos nuolatinis atstovas amb. Andrius Krivas turėjo atskirą susitikimą Tautų rūmuose su JT nepriklausomu ekspertu Vitit Muntarbhorn. Nepriklausomas ekspertas dėkojo Lietuvai už principingą poziciją jam patikėto mandato klausimais ir už suteiktą prieglobstį asmenims, Čečėnijoje patyrusiems persekiojimą dėl savo lytinės orientacijos.

   Nuotraukose: Prof. Muntarbhorn ir amb. Krivas. Prof. Pūras pristato ataskaitą Žmogaus teisių taryboje

   Naujienlaiškio prenumerata