Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Žmogaus teisių taryba aptarė kadenciją baigiančio JT specialiojo pranešėjo teisei į sveikatą prof. Dainiaus Pūro ataskaitą

Sukurta 2020.07.06 / Atnaujinta 2020.07.06 18:08
  Žmogaus teisių taryba aptarė kadenciją baigiančio JT specialiojo pranešėjo teisei į sveikatą prof. Dainiaus Pūro ataskaitą

  Liepos 3 d. profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

  Liepos 6 d. vykusiame  interaktyviame dialoge su specialiuoju pranešėju Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas Lietuvos vardu padėkojo prof. Pūrui už jo šešerių metų darbą užtikrinant teisę į fizinę ir psichinę sveikatą ir svarų indėlį transformuojant psichinės sveikatos sektorių.

  „Kiekvienas žmogus turi turėti teisę nepriklausomai ir turėdamas visą reikiamą informaciją priimti sprendimus, susijusius su jo psichine sveikata. Mūsų individualus ir kolektyvinis atsakas turi remtis žmogaus teisėmis grįstu požiūriu į sveikatą,“ – pritardamas specialiajam pranešėjui sakė A. Krivas.

  Žmogaus teisių tarybos 44-oji sesija vyksta Ženevoje 2020 m. birželio 30 – liepos 17 d. ŽTT tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Naujienlaiškio prenumerata