Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Žmogaus teisių taryboje Lietuva atsakė į Rusijos mestus kaltinimus

Sukurta 2017.03.15 / Atnaujinta 2017.03.16 11:13

Kovo 15 d. Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų ambasadorius Andrius Krivas, pasinaudodamas atsakymo teise, atsiliepė į Rusijos pareiškimą, padarytą Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 34-ojoje sesijoje dėl žmogaus teisių pažeidimų tam tikrose šalyse. Šiame pasisakyme Rusijos atstovas, tarp kitų dalykų, apkaltino Lietuvą nacionalizmo ir nacizmo toleravimu.

Ambasadorius A. Krivas išreiškė apgailestavimą, kad Žmogaus teisių taryba yra išnaudojama selektyviems ir politizuotiems kaltinimams tam tikrų šalių adresu. Ambasadorius pabrėžė, jog Lietuva netoleruoja rasizmo, diskriminacijos, ksenofobijos, antisemitizmo ir kitų neapykantos apraiškų bei sistemingai kovoja su jomis. Pasak Lietuvos nuolatinio atstovo, pažaboti šiuos reiškinius galima tik koordinuotomis tarptautinės bendrijos pastangomis, todėl Lietuva tuo tikslu bendradarbiauja su atitinkamomis tarptautinėmis institucijomis. Lietuvos atstovas patarė Rusijai perimti gerąją Lietuvos praktiką, nes pačioje Rusijoje žmonės dažnai tampa neapykantos aukomis, o ekstremistinės, neapykantą sėjančios ideologijos ir judėjimai klesti ir gauna politinę paramą.

Žmogaus teisių taryba yra Jungtinių Tautų žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Pagrindinė jos funkcija – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti dėl jų rekomendacijas.

Naujienlaiškio prenumerata