Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
JT PdN.jpg
Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos 40-osio sesijos debatuose dėl techninės paramos kovo 21 d. Lietuvos delegacija išreiškė paramą JT Vyriausios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai teikiant techninę paramą Sakartvelui ir pagyrė Sakartvelą už glaudų bendradarbiavimą su biuru.
Užsienio politika ir diplomatija »
JT.jpg

Ženevoje vykstančioje Žmogaus teisių tarybos 40-ojoje sesijoje kovo 20 d. Lietuvos delegacija išreiškė gilų Lietuvos susirūpinimą dėl Rusijos vykdomų sunkių žmogaus teisių pažeidimų Rusijos okupuotame Kryme ir Ukrainos Donbaso regione ir dėl nesuteikiamos prieigos tarptautiniams žmogaus teisių stebėjimo mechanizmams į šias teritorijas.

Užsienio politika ir diplomatija »
Friburas.PNG

Kovo 29 d. 17.00 val. Šveicarijos lietuvių bendruomenė visus kviečia į Pasaulio lietuvių metams skirtą renginį Fribūro universitete. Tai mini-konferencija ir parodos „Dvasiniai Fribūro vaikai. Lietuviai studentai Fribūro universitete ir Lietuvos valstybės kūrimasis“ atidarymas. Šioje parodoje bus eksponuojama ir beveik 100 metų senumo lietuvių studentų draugijos „Lituania“ vėliava, kuri šio renginio metu bus oficialiai perduota Lietuvai. 

Lietuviai Šveicarijoje »
A. Mamontovo koncertas Ženevoje.jpg

Legendinis Lietuvos muzikos atlikėjas ir kūrėjas Andrius Mamontovas atvyksta į Ženevą, kur kovo 29 dieną, Alhambra koncertų salėje surengs akustinį koncertą ir bus arti kaip niekada. Akustinis atlikėjo koncertas – tai proga betarpiškai susitikti su klausytojais. Atviro ir jautraus koncerto metu skambės autorinės Andriaus Mamontovo dainos, kurias dainuojame jau kelis dešimtmečius, tokios kaip „Saulės miestas“, „Laužo šviesa“, „Kitoks pasaulis“ ir kt.

Lietuviai Šveicarijoje »
HRC40 bendrieji debatai.jpeg

2019 m. kovo 13 d. Lietuvos delegacija Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijoje išreiškė tvirtą Lietuvos paramą JT specialiosioms procedūroms, kurių vaidmuo ypatingai svarbus užtikrinant žmogaus teisių pažangą ir žmogaus teisių pažeidimų prevenciją.

Užsienio politika ir diplomatija »
Baneris.jpg

Š. m. kovo 17 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose ir kandidatų sąrašų rinkimuose į Europos Parlamentą el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Parlamentą ir t. t.).

Lietuviai Šveicarijoje »
Jėzuitų gimnazija JT.JPG

2019 m. kovo 11-13 dienomis Vilniaus Jėzuitų gimnazijos 19 vyresniųjų klasių moksleivių ir 6 mokytojai lankosi Ženevoje.

Lietuviai Šveicarijoje »
HRC40 on Myanmar 11Mar2019.jpeg

2019 m. kovo 11 d. Lietuvos delegacija pasisakė Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijos interaktyviame dialoge su JT Specialiąja pranešėja žmogaus teisių situacijai Mianmare Yanghee Lee. Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas išreiškė Lietuvos susirūpinimą pilietinės visuomenės erdvės mažėjimu, besitęsiančiais išraiškos laisvės Mianmare suvaržymais, išpuoliais prieš žurnalistus ir žmogaus teisių gynėjus.

Užsienio politika ir diplomatija »
CoE GVAtrip2.jpg

Kovo 6 d. Lietuvos Nuolatinėje atstovybėje apsilankė 30 Briugėje (Belgija) esančio Europos koledžo studentų magistrantų ir mokymo asistentų grupė pagal studijų kelionės į Ženevą programą.

Užsienio politika ir diplomatija »
HRC 40 Leinartė.jpg

2019 m. kovo 7 d. JT būstinėje Ženevoje Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijos paraštėse Prancūzijos, Rumunijos ir Lietuvos nuolatinės atstovybės kartu su JT organizacija UN Women ir nevyriausybine organizacija Plan International surengė diskusiją apie moterų ir mergaičių ekonominio įgalinimo ir švietimo svarbą kovojant su diskriminacija.
 

Užsienio politika ir diplomatija »
HRC40.jpg

 2019 m. kovo 7 d. Žmogaus teisių tarybos 40-ojoje sesijoje Lietuvos delegacija pasisakė interaktyviame dialoge su JT Vyriausiąja žmogaus teisių komisare J. E. Michelle Bachelet.

Užsienio politika ir diplomatija »
Capture.PNG

Lietuvos, Latvijos ir Estijos nuolatiniai atstovai Ženevoje kreipėsi į Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos generalinį sekretorių prašydami tikslinti viešai skelbiamą jų šalių narystės šioje organizacijoje pradžios datą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Baneris.jpg

Š. m. kovo 3 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimams, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninė registracija balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Palamentą ir t. t.).

Lietuviai Šveicarijoje »
A. Skaisgirytė 5.jpg

Vasario 27 d. Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė ambasadorė Asta Skaisgirytė Ženevoje vykstančios JT Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijos aukšto lygio segmente patvirtino Lietuvos įsipareigojimus žmogaus teisėms ir išreiškė tvirtą paramą JT Vyriausiajai žmogaus teisių komisarei.

Užsienio politika ir diplomatija »
11.jpg

Vasario 26 d. Jungtinėse Tautose Ženevoje vyko JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) kartu su Švedijos ir Šveicarijos užsienio reikalų ministerijomis organizuota aukšto lygio donorų konferencija dėl humanitarinės pagalbos Jemenui. Dėl besitęsiančio ginkluoto konflikto Jemenas kenčia nuo didžiausios humanitarinės krizės šiuo metu pasaulyje. Šalyje daugiau nei 24 mln. žmonių yra reikalinga humanitarinė apsauga ir pagalba, iš kurių 15 mln. asmenų reikia skubios išgyvenimą užtikrinančios pagalbos.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata