Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
241380338_265288805309268_4902176504130067582_red.png

Rugsėjo 15 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių Hiracukos miesto merui Katsuhiro Ochiai. Apdovanojimas K. Ochiai įteiktas už akyvų dvišalio Japonijos ir Lietuvos bendradarbiavimo kultūros, sporto, jaunimo mainų srityje skatinimą ir plėtojimą.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
51479211428_747e1abfa9_k.jpg

Rugsėjo 15 dieną su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio skyrė saugumui regione ir demokratijos iššūkiams, kuriuos kelia autokratiniai režimai, aptarti.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Photo copyright - ©Presidency of the Arab Republic of Egypt 3.png

Rugsėjo 15 dieną Lietuvos ambasadorius Egipte Artūras Gailiūnas įteikė skiriamuosius raštus Egipto Prezidentui Abdeliui Fattah El Sisi oficialios ceremonijos Prezidento rūmuose metu.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
Myk1-2.jpg

Rugsėjo 15 dieną Ukrainos Mykolajivo mieste oficialiai atidarytas Lietuvos garbės konsulatas.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

Rugsėjo 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) pradėjo susitikimais JAV Kongrese. Pokalbiuose su Senato ir Atstovų rūmų nariais buvo aptarti transatlantinių ryšių stiprinimo, dvišalio ekonominio bendradarbiavimo, regioninio bei globalaus saugumo klausimai, įskaitant Baltarusijos režimo bandymus instrumentalizuoti migraciją, Kinijos spaudimą dėl Lietuvos sprendimo stiprinti ekonominius ryšius su Taivanu, o taip pat situacija Ukrainoje, Kuboje, Venesueloje.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
DSC_5071.jpg

Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius susitiko su Austrijos Europos reikalų ministre Karoline Edtstadler. Susitikime aptartas bendras Europos Sąjungos (ES) atsakas į neteisėtos migracijos iššūkius, konferencijos dėl Europos ateities eiga, teisinės valstybės, klimato kaitos, santykių su Kinija,  COVID-19 (koronaviruso) pandemijos valdymo ir kiti dvišalių santykių klausimai.

Dvišaliai santykiai »
Random 4.jpg

Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu išvyksta į Vašingtoną, Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur susitiks su Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, JAV Senato nariais, taip pat su verslo ir analitinių centrų bendruomenėmis.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
DSC_4802.jpg

Rugsėjo 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Europos ir Eurazijos klausimams Michaelu J. Murphy‘u. Susitikimo metu buvo aptarti dvišalio ekonominio bendradarbiavimo,  regioninio bei globalaus saugumo klausimai,  įskaitant strateginius iššūkius santykiuose su Rusija, Baltarusija ir Kinija.

Dvišaliai santykiai »
Pic1.jpg

Rugsėjo 8 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis ambasadoje priėmė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) laikinąjį reikalų patikėtinį Japonijoje Raymondą Greene'ą. Susitikimo metu išreikšta JAV parama Lietuvos sprendimui gilinti kultūrinius ir ekonominius ryšius su Taivanu.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
IMG-20210907-WA0001.jpg

Rugsėjo 7 dieną Lietuvos ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem įteikė skiriamųjų raštų kopijas Andoros užsienio reikalų ministrei Maria Ubach Font. Nuo šios dienos ambasadorė L. Puišytė-Bostroem gali pilnai atlikti savo pareigas Andoros Kunigaikštystėje. Skiriamųjų raštų originalus ambasadorė įteiks Urgelio vyskupui ir Prancūzijos Prezidentui.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
2.jpg

Rugsėjo 6-7 dienomis Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, lydimas komercijos atašė Daivos Kirkilaitės-Chetcuti, su darbo vizitu lankėsi trečiame pagal dydį Prancūzijos mieste Lione, Overnės-Ronos- Alpių regiono sostinėje.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
DSC_3224.jpg

Rugsėjo 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Čekijos užsienio reikalų ministru Jakubu Kulháneku, Lietuvoje viešinčiu oficialaus vizito diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Čekijos užmezgimo šimtmečio ir diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmečio proga.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Lenkija8.jpg

Šiemet minime 30-ąsias Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo metines Lietuvai atgavus nepriklausomybę, ir Lenkijoje žlugus komunistiniam režimui. Prieš 30 metų abi šalys atgaivino visapusišką bendradarbiavimą kaip modernios ir demokratinės Europos valstybės. Artimos geografiškai, siejamos bendros istorijos ir kultūros paveldo saitais, jungiamos stiprių gyventojų tarpusavio ryšių bei turinčios tuos geopolitinius interesus, Lietuva ir Lenkija vėl tapo natūraliomis sąjungininkėmis ir draugėmis.

Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

Rugsėjo 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą atvykstančiu Čekijos užsienio reikalų ministru Jakubu Kulháneku ir aptars Lietuvos ir Čekijos dvišalius santykius, neteisėtos migracijos bei aktualiausius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
PL URM vizitas 002.JPG

Rugsėjo 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lenkijos užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau, Vilniuje viešinčiu oficialaus vizito diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Lenkijos atkūrimo trisdešimtmečio proga. 

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Daugiau naujienų