Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: ES būtina nauja strategija ir griežtas atsakas užkertant kelią migracijos naudojimui politiniams tikslams

Sukurta 2021.08.20 / Atnaujinta 2021.08.20 18:48
  G. Landsbergis: ES būtina nauja strategija ir griežtas atsakas užkertant kelią migracijos naudojimui politiniams tikslams

  Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) Vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borrellį. Laiške ministras paragino imtis veiksmų, apsaugant ES sieną nuo dirbtinai kuriamo neteisėtos migracijos srauto ir kylančios grėsmės ES.

  „Lietuva dabar moka didelę kainą už savo vertybes. Į mūsų paramą Baltarusijos demokratinėms jėgoms reaguojama skatinant nelegalių migrantų srautus iš Artimųjų Rytų ir Afrikos žemyno šalių. Nėra sunku įrodyti, kas ir kaip tai organizuoja. Baltarusijos KGB, padedama turizmo įmonių ir avialinijų, gali per savaitę iš Irako ir kitų šalių per Stambulą atvežti daugiau nei 6 tūkst. žmonių į Baltarusiją ir juos pristatyti prie Lietuvos, t.y. ES išorinės sienos“, – laiške teigė ministras.

  G. Landsbergis pabrėžė, kad ES turi stiprinti savo atsaką ir veikimo metodus reaguodama į atsinaujinančias migracijos krizes šalia ES išorinių sienų. Šiam tikslui pasiekti būtina nauja strategija ir griežtas atsakas, užkertant kelią hibridinėms atakoms, kurių metu pasinaudojama nelegalia migracija ir civiline aviacija.

  „Turime pripažinti naują realybę ir reaguoti greitai. Priešiškų ketinimų turinčios valstybės visada gali nustoti saugoti savo sienas ar net aktyviai skatinti prie ES sienų atvykti migrantus iš mažiau pasiturinčių šalių“, – akcentavo G. Landsbergis.

  2021 metais į Lietuvą atvyko 4134 migrantai, tai yra 55 kartus daugiau nei per 2020 metus. Spręsdama susidariusią krizę Lietuva sieks stiprinti ES išorinę migracijos politiką ir atsparumą galimoms krizėms, ryšius su migrantų kilmės šalimis, galimybes grąžinti nelegalius migrantus ir vykdyti readmisiją.

  Ministras tikisi aptarti būtiną koordinuotą ES atsaką į Baltarusijos hibridinę ataką naudojant migrantus ir civilinę aviaciją neformaliame ES Užsienio reikalų ministrų Gymnich susitikime rugsėjo 2 dieną Slovėnijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  6.jpg

  Rugsėjo 4 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju Margaritis Schinas. Susitikime didžiausias dėmesys skirtas neteisėtos migracijos ir ES saugumo klausimams.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
  DSC_4468.jpg

  Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta itin sudėtinga situacija Afganistane, įsigalint Talibanui.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

  Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »
  529b417d-62dc-4b8a-b831-8a5f8c4841fa_CC European Union.jpg

  Liepos 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaudamas Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje akcentavo ES solidarumo su Lietuva, šiuo metu patiriančia migracijos spaudimą iš Baltarusijos režimo, svarbą, siūlė svarstyti bendro ES atsako priemones.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  DSC_0021.jpg

  Liepos 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Šveicarijos Federalinės Tarybos viceprezidentu ir užsienio reikalų ministru Ignazio Cassis‘u. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalius Lietuvos ir Šveicarijos santykius, situaciją Baltarusijoje, įskaitant nelegalios migracijos klausimą, reformų procesą Ukrainoje bei Europos Sąjungos (ES) – Šveicarijos santykių ateitį.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Liepos 5 dieną Vyriausybės Europos Sąjungos komisijos (VESK) nariai nuotoliniame posėdyje susitiko su Slovėnijos užsienio reikalų ministerijos Valstybės sekretoriumi, atliekančiu ir Europos reikalų ministro funkcijas, Gašperu Dovžanu, kuris pristatė Slovėnijos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetus.