Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje įteikė skiriamuosius raštus TATENA generaliniam direktoriui

Sukurta 2021.09.10 / Atnaujinta 2021.09.10 08:10
  Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje įteikė skiriamuosius raštus TATENA generaliniam direktoriui

  Rugsėjo 9 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Vaidotas Verba įteikė savo skiriamuosius raštus Tarptautinės atominės energijos agentūros  (TATENA) generaliniam direktoriui Rafaeliui Mariano Grossi.

  Susitikimo metu Lietuvos ambasadorius su TATENA generaliniu direktoriumi aptarė svarbiausius TATENA darbotvarkės klausimus, tarp kurių - artėjanti TATENA generalinė konferencija, vyksianti rugsėjo 20-24 dienomis, kurioje, be branduolinės saugos, bus sprendžiami ir itin jautrūs branduolinio saugumo klausimai.

  Ambasadorius V. Verba pabrėžė, kad branduolinės sauga ir branduolinis saugumas išlieka tarp pagrindinių Lietuvos Vyriausybės prioritetų. Lietuva išlaiko aukščiausius branduolinės saugos ir saugumo standartus, kuriuos padeda užtikrinti TATENA siūlomos priežiūros misijos, uždaromoje Ignalinos atominėje elektrinėje. Ambasadorius taip pat akcentavo, kad Lietuvos ekspertai ir mokslininkai dalyvauja techninio bendradarbiavimo projektuose, kur gali įgyti naujos patirties, taip pat pasidalinti savąja.

  Susitikimo metu daug dėmesio buvo skirta aptarti Astravo branduolinės elektrinės, kuri gavo licenciją pirmojo bloko komercinei veiklai, problematiką. Ambasadorius apgailestavo, kad licencija išduota neišsprendus aukščiausio lygio ekspertų pateiktų rekomendacijų, visuomenės įtraukimas į projekto svarstymą buvo ignoruojamas, nebuvo jokio bendradarbiavimo su kaimyninėmis šalimis.

  TATENA generalinis direktorius R. M. Grossi patikino, kad yra labai gerai susipažinęs su Lietuvos keliamomis problemomis. Pasidžiaugė iki šiol vykusiu glaudžiu bendradarbiavimu su TATENA aukščiausiu politiniu lygiu ir patikino, kad ir toliau suteiks visą reikiamą paramą Lietuvai sprendžiant aktualius klausimus TATENA kompetencijos ribose.