Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Nyderlanduose gyvenančius Lietuvos menininkus suvienijo renginys „Kūrybos galerija“

Sukurta 2019.12.02 / Atnaujinta 2019.12.02 10:48
  Nyderlanduose gyvenančius Lietuvos menininkus suvienijo renginys „Kūrybos galerija“

  Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose vyko Lietuvos rašytojų bei dailininkų kūrybą vienijantis renginys „Kūrybos galerija“. Renginys skirtas suburti Nyderlanduose gyvenančių kūrybiškų žmonių bendruomenę, suteikti jiems galimybę kartu prisistatyti bei pristatyti savo darbus visuomenei.

  Gausiai susirinkusią publiką pasveikino ambasadorius Vidmantas Purlys kartu su renginio iniciatore rašytoja Rasa Sage.

  „Apie tokį renginį galvojome ne kartą, todėl kai tik sulaukėme iniciatyvos iš Nyderlanduose gyvenančios rašytojos Rasos Sagės, paskatinome šią iniciatyvą ir tikiuosi, kad toks renginys taps gražios tradicijos pradžia“, – sveikinimo kalboje sakė ambasadorius V. Purlys.

  Nyderlanduose gyvena nemažas skaičius lietuvių menininkų, kurių darbai yra pripažinti tarptautiniame kontekste. „Kūrybos galerijos“ lankytojai galėjo stebėti Viltės Šilkaitytės performansą, įkvėptą netrukus olandų kalba pasirodysiančios K. Donelaičio poemos „Metai“, grožėtis dailininkų Rasos Šnipaitės, Ligitos Pučėtaitės, Arūno Tiškaus, Jolijos Reinikytės Bulligan paveikslais bei Kamilės Kveckaitės, šiais metais įtrauktos į „Adobe rising stars“ didžiausio talento potencialą turinčių fotografų dešimtuką, nuotrauka.

  Publika galėjo pasiklausyti nemažo būrio literatų, skaitančių savo kūrybą – eiles bei prozą. Trys autorės: Vilija Stančiauskaitė, Jūratė Prins ir Rasa Sagė pristatė naujausias savo knygas.

  Renginio pabaigoje ambasadorius Vidmantas Purlys visus pakvietė į diskusiją, kurioje buvo akcentuojama pasitikėjimo savo kūryba svarba, drąsa ją realizuojant, galimybės skleisti žinutę apie Lietuvą per savo kūrybą. Diskusijoje buvo pabrėžiama lietuviškumo, lietuvių kalbos išlaikymo svarba.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_3966.JPG

  Lapkričio 28 Leideno universitete Hagoje vyko Lietuvos ambasados Nyderlanduose inicijuota vieša diskusija „Molotovo-Ribentropo paktas ir jo pasekmės: įtakos sferos Europoje”.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_7101.JPG

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje pristatyta istoriko Aurimo Švedo ir profesorės Irenos Veisaitės knygos „Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ leidimas rusų kalba.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
  IMG_3777.jpg

  Spalio 10 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Nyderlanduose surengė bendrą koncertą, kuriuo paminėjo Liublino unijos 450 metų sukaktį ir kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos 200-ąsias gimimo metines.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  91043_742eb81c0766253976f17012e393f10a.jpg

  Rugsėjo 21 dieną Biržuose paminėta Baltų vienybės diena, kurios metu dalyvius pasveikino Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė, abiejų šalių kultūros ministrai, vyko Lietuvos ir Latvijos diplomatų chorų ir Palangos pučiamųjų orkestro pasirodymas.

  Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Birželio 6 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose atidaryta garsaus Lietuvos ir išeivijos menininko Vlado Žiliaus (1939-2012 m.) fotografijų paroda „Amsterdam 80“.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  89744_763ab1667a6beeef1b562434706ca8ee.jpg

  Visą savaitgalį Latvijos sostinėje Rygoje vyko Lietuvos ambasados Latvijoje globojamos „Lietuvių dienos Rygoje“. Renginys apjungė tarptautinį Latvijos lietuvių bendruomenės šokių ir dainų festivalį „Mano tėviškės spalvos“ ir mugę.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »