Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Random 4.jpg

Rugsėjo 19-22 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Prezidento Gitano Nausėdos vadovaujamos delegacijos sudėtyje, dalyvaus Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 76-osios sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Kartu bus pažymėtas Lietuvos, Estijos ir Latvijos narystės JT 30-metis.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
image00001.jpeg

Rugsėjo 16 dieną Vašingtone viešintis užsienio reikalo ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) įmonėmis, atstovaujančiomis gynybos, finansinių paslaugų, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams. Šios įmonės jau vykdo arba planuoja veiklą Lietuvoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
51479211428_747e1abfa9_k.jpg

Rugsėjo 15 dieną su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio skyrė saugumui regione ir demokratijos iššūkiams, kuriuos kelia autokratiniai režimai, aptarti.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

Rugsėjo 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) pradėjo susitikimais JAV Kongrese. Pokalbiuose su Senato ir Atstovų rūmų nariais buvo aptarti transatlantinių ryšių stiprinimo, dvišalio ekonominio bendradarbiavimo, regioninio bei globalaus saugumo klausimai, įskaitant Baltarusijos režimo bandymus instrumentalizuoti migraciją, Kinijos spaudimą dėl Lietuvos sprendimo stiprinti ekonominius ryšius su Taivanu, o taip pat situacija Ukrainoje, Kuboje, Venesueloje.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Random 4.jpg

Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu išvyksta į Vašingtoną, Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur susitiks su Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, JAV Senato nariais, taip pat su verslo ir analitinių centrų bendruomenėmis.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su krašto apsaugo ministru Arvydu Anušausku dalyvaus Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikime Rygoje, Latvijoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
DSC_4261.jpg

Rugsėjo 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo 80-ųjų Holokausto pradžios metinių minėjimui skirtoje eisenoje bei Holokausto aukų atminimo ceremonijoje Alytuje. Ministras pabrėžė, kad Holokaustas tapo didžiausia dvidešimto amžiaus Europos tragedija, o jo mastas Lietuvoje yra sukrečiantis.

Užsienio reikalų ministro veikla » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_3224.jpg

Rugsėjo 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Čekijos užsienio reikalų ministru Jakubu Kulháneku, Lietuvoje viešinčiu oficialaus vizito diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Čekijos užmezgimo šimtmečio ir diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmečio proga.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

Rugsėjo 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą atvykstančiu Čekijos užsienio reikalų ministru Jakubu Kulháneku ir aptars Lietuvos ir Čekijos dvišalius santykius, neteisėtos migracijos bei aktualiausius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
PL URM vizitas 002.JPG

Rugsėjo 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lenkijos užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau, Vilniuje viešinčiu oficialaus vizito diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Lenkijos atkūrimo trisdešimtmečio proga. 

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
6.jpg

Rugsėjo 4 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju Margaritis Schinas. Susitikime didžiausias dėmesys skirtas neteisėtos migracijos ir ES saugumo klausimams.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
cdb3b27f-c6ec-46e8-8e19-fb0283ad76ee.jpg

Rugsėjo 3 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) vykusios diskusijos dėl ES santykių su Kinija metu kolegoms pristatė dvišalių santykių lygiu pastaruoju metu patiriamą politinį, diplomatinį ir viešųjų ryšių Pekino spaudimą, teikė siūlymus dėl ES santykių su Kinija plėtojimo formatų ir būtinų instrumentų.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

Rugsėjo 2 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su kitais Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministrais ir ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio ir saugumo politikai Josepu Borrelliu Slovėnijos sostinėje Liublianoje aptarė situaciją Afganistane. Neformalaus užsienio reikalų ministrų susitikimo (Gymnich) metu vykusioje diskusijoje aptarta įtempta saugumo ir politinė padėtis Afganistane, greitai blogėjanti humanitarinė ir ekonominė situacija bei visam regionui kylančios saugumo ir migracijos grėsmės.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

Rugsėjo 2-3 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Liublianoje, kurį rengia šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Slovėnija. Ministrai, be Afganistano ir Kinijos klausimų, taip pat tarsis ir dėl aktualią situaciją atitinkančio ES požiūrio į Baltarusijos jau keletą mėnesių tęsiamą hibridinę ataką, kurios metu pasitelkiama nelegali migracija prieš Lietuvą ir visą ES.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
DSC_1011.jpg

Rugpjūčio 30 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis atidarė Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) bei Lietuvos ir Kanados diplomatinių santykių atkūrimo 30-mečių paminėjimui skirtą renginį, kurio metu buvo pristatyta JAV ir Kanadoje kūrusių lietuvių menininkų grafikos ir tapybos darbų paroda, specialiai šiai sukakčiai sukurti vaizdo klipai.

Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Daugiau naujienų