Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Venesuelos lietuviai turės daugiau laiko paraiškoms dėl perkėlimo į Lietuvą teikti

Sukurta 2020.10.21 / Atnaujinta 2020.10.21 14:19

Spalio 21 dieną Vyriausybė nutarė prašymų dėl lietuvių kilmės asmenų perkėlimo iš Venesuelos pateikimą pratęsti dar metams – iki 2021 spalio 1 dienos. Pratęsti terminą prašė Užsienio reikalų ministerija, reaguodama į Venesuelos lietuvių bendruomenės prašymus.

„Daugelis lietuvių kilmės asmenų Venesueloje dėl objektyvių priežasčių – krizės Venesueloje,  pandemijos, elektros ir interneto tiekimo sutrikimų, dažnai uždarytų notarų biurų bei valstybės įstaigų, nespėjo laiku pateikti reikalingų dokumentų ir prašymų perkeliamojo asmens statusui gauti. Lietuvos ambasadoje Ispanijoje itin išaugo prašymų skaičius dėl perkeliamojo asmens statuso suteikimo,“ – sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. 

Nutarimas, kuris reglamentavo lietuvių kilmės asmenų perkėlimą iš krizės kamuojamos Venesuelos, buvo priimtas 2019 metais. Šiemet rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais iš Venesuelos  į Lietuvą atvyko pirmieji 13 asmenų - Lietuvos piliečiai arba turintys teisę pilietybę gauti. Jie apgyvendinti Ruklos Pabėgėlių priėmimo centre.

Perkeliamiems asmenims padengiamos kelionės išlaidos, suteikiamas gyvenamasis būstas, skiriamos išmokos įsikūrimui (vienkartinė 250 eurų išmoka) bei būtiniausioms reikmėms (250 Eur/mėn), vaikų ugdymui, teikiama parama lietuvių kalbos mokymuisi.

Perkeliamojo asmens statusas šiuo metu jau suteiktas 81 asmeniui (iš jų 13 jau perkelta), dar apie 50 sprendimų dėl perkeliamo asmens statuso suteikimo yra laukiama.

Lietuvių kilmės asmenų perkėlimo procesas sudėtingas dėl nereguliarių skrydžių ir biurokratinių trukdžių Venesuelos viduje. Reikalingi specialūs leidimai judėti šalies viduje - Venesueloje be specialaus policijos leidimo važiuoti automobiliu iš vieno rajono į kitą yra draudžiama.                 

Lietuvos Respublikos gyventojų registro duomenimis praėjusiais metais Venesueloje gyveno 187 Lietuvos piliečiai. Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1 000 lietuvių piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Spalio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Venesuelos laikinosios vyriausybės komisaras užsienio reikalams Julio Borgesas aptarė politinę situaciją Venesueloje, ruošiantis rinkimams į Nacionalinę Asamblėją.

Dvišaliai santykiai »

Spalio 4 dieną iš Karakaso (Venesuela) į Vilnių grįžta dar viena Lietuvos pilietė, turinti perkeliamojo asmens statusą.

Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »

Rugsėjo 15 dieną skrydžiu Karakasas-Madridas-Frankfurtas-Vilnius į Lietuvą grįžta dar 3 Lietuvos piliečiai, jų sutuoktiniai bei asmenys, turintys teisę į Lietuvos pilietybę. Rugpjūčio 21 dieną į Lietuvą iš Venesuelos grįžo pirmieji 9 perkeliamų asmenų statusą turintys asmenys.

Užsienio lietuviai »
2020-08-20_perkeliamieji asmenys (1).jpg

Rugpjūčio 21 dieną, įgyvendinant asmenų perkėlimo į Lietuvą įstatymą, iš Venesuelos grįžo pirmieji 9 Lietuvos piliečiai, jų sutuoktiniai bei asmenys, turintys teisę į Lietuvos pilietybę. Perkėlimas vykdomas vadovaujantis 2019 metų birželio 1 dieną įsigaliojusiu asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymu, Vyriausybei pritarus šiame įstatyme nustatyto asmenų perkėlimo proceso pradžiai ir finansavimui. 

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai Urmas Reinsalu, Edgaras Rinkevičius ir Linas Linkevičius sveikina pereinamojo laikotarpio įtraukios vyriausybės, kuri vestų šalį link laisvų ir sąžiningų prezidento rinkimų, formavimo procesą Venesueloje.

Daugiašaliai santykiai »
IMG-20200718-WA0010.jpg

Liepos 19 dieną į Lietuvą grįžo keturi Lietuvos piliečiai, kurie buvo užstrigę Venesueloje dėl COVID-19 pandemijos. Lietuvos konsulatas Valensijoje ir Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaujant su Europos Sąjungos atstovybe bei Prancūzijos ambasada Venesueloje, padėjo šiems piliečiams grįžti į Lietuvą Prancūzijos organizuotu repatrijavimo skrydžiu iš Venesuelai priklausančios Margaritos salos.

Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »