Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas susitiko su ESBO Vyriausiuoju tautinių mažumų komisaru

Sukurta 2022.11.10 / Atnaujinta 2022.11.11 09:33
  Viceministras M. Adomėnas susitiko su ESBO Vyriausiuoju tautinių mažumų komisaru

  Lapkričio 7-8 dienomis Užsienio reikalų ministerijos kvietimu Vilniuje viešėjo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Vyriausiasis tautinių mažumų komisaras Kairat Abdrakhmanov su delegacija, kuri susitiko su užsienio reikalų viceministru Mantu Adomėnu.

  Susitikimo metu viceministras M. Adomėnas padėkojo Vyriausiajam tautinių mažumų komisarui už atvykimą ir pabrėžė, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymai draudžia tiesioginę ar netiesioginę diskriminaciją bet kokiu pagrindu ir garantuoja lygias galimybes tautinių, etninių, religinių, kalbinių ir kitų mažumų nariams dalyvauti kultūriniame, socialiniame ir ekonominiame gyvenime, taip pat ir viešuosiuose reikaluose. M. Adomėnas pasidžiaugė šių metų pradžioje priimtu Lietuvos Respublikos asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymu, kuriuo įtvirtintos galimybės vardus ir pavardes rašyti visais lotyniškos abėcėlės rašmenimis. Susitikimo metu buvo aptarti Baltarusijos valdžios priešiški veiksmai prieš Lietuvos valstybės išlaikomas lietuviškas mokyklas Baltarusijoje ir lietuvių kalbos mokymą, pabrėžiant, kad Lietuvoje baltarusių ir rusų mokyklos veikia be kliūčių, jos ne tik išlaikomos valstybės lėšomis, bet ir gauna 20 proc. didesnį finansavimą nei lietuviškos.

  Vizito metu Komisaras taip pat susitiko su Lietuvos Seimo Pirmininko pavaduotoja Radvile Morkūnaite-Mikulėniene, Teisingumo ministre Ewelina Dobrowolska, Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, Tautinių mažumų departamento prie Vyriausybės direktore Vida Montvydaite ir tautinių mažumų atstovais. Komisaras lankėsi Tautinių bendrijų namuose, Romų visuomenės centre, Vilniaus lenkų kultūros namuose, Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijoje  ir kitur, aptardamas įvairias tautinių mažumų aktualijas.

  Taip pat  K. Abdrakhmanov buvo pristatytas svarbus Lietuvos indėlis užtikrinant tautinių mažumų teises tarptautiniu lygiu, kovoje su Rusijos skleidžiama propaganda ir dezinformacija bei pagalba žmogaus teisių gynėjams. Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste Komisaras domėjosi ukrainiečių mokymo aktualijomis Lietuvoje, gyrė lietuvių pagalbą ukrainiečiams šioje srityje.

  ESBO yra regioninė saugumo organizacija, vienijanti 57 Europos (jos narėmis yra Rusija ir Baltarusija), Šiaurės Amerikos ir Centrinės Azijos valstybes bei 11 valstybių-partnerių. ESBO pagrindinį dėmesį skiria valstybių tarpusavio pasitikėjimo skatinimui, konfliktų prevencijai ir valdymui, demokratinėms reformoms, žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių užtikrinimui, pilietinės visuomenės stiprinimui, laisvų ir demokratiškų rinkimų skatinimui.