Atkurtai Lietuvos valstybei – 100 metų Atkurtai Lietuvos valstybei – 100 metų
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Aplankykite Lietuvą Aplankykite Lietuvą

  Kaip mus rasti?

  LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

  Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

  plačiau »

  Tel. +41 22 7482470
  Faksas +41 22 7482477
  El. paštas
  • jr1.jpg RSS Ženevoje paminėta tarptautinė asmenų su Dauno sindromu diena Įkelta2018.03.15

   Šiandien Jungtinių Tautų (JT) biure Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos 37-osios sesijos metu vyko diskusija, skirta tarptautinei asmenų su Dauno sindromu dienai paminėti. Kaip diskusijoje akcentavo JT neįgaliųjų teisių komiteto narys, šiuo metu kandidatuojantis antrajai kadencijai 2019-2022 m., profesorius Jonas Ruškus, valstybės narės turi užtikrinti asmenų su negalia, tarp jų ir asmenų su Dauno sindromu, teises taip, kad šie žmonės nebūtų diskriminuojami ir galėtų visavertiškai integruotis į visuomenę bei džiaugtis oriu gyvenimu.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • eeg bwc.jpg Nuolatinė atstovybė surengė regioninės grupės konsultacijas dėl Biologinių ginklų konvencijos Įkelta2018.03.15

   Ruošiantis Konvencijos dėl biologinių ginklų uždraudimo (BWC) dalyvaujančių šalių metiniam susitikimui Ženevoje, kovo 14 dieną Lietuva kaip šios konvencijos Rytų Europos regioninės grupės koordinatorė surengė grupės narių konsultacijas su BWC metinio susitikimo pirmininku Makedonijos laikinuoju reikalų patikėtiniu Ljupco Gjorgjinski.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • 14050_98b6717b2025ea0da6517e48132e2609.jpg Lietuva pradeda veiklą CERN – pirmąkart dalyvaus organizacijos Tarybos veikloje Įkelta2018.03.15

   Kovo 12–15 dienomis Ženevoje posėdžiauja Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) Taryba, kurios darbe pirmą kartą dalyvaus ir Lietuvos delegacija. Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos pramoninkų konfederacijos, Vilniaus universiteto, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Užsienio reikalų ministerijos atstovai dalyvaus posėdžiuose, kuriuose bus aptariami elementariųjų dalelių fizikos strategijos klausimai, prekių ir paslaugų tiekimo CERN sutartys ir jų sudarymo geriausios praktikos, organizacijos veikla ir kiti klausimai.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • HRC37-EaGhouta.jpg Tęsiamas dalyvavimas Žmogaus teisių tarybos sesijoje Įkelta2018.03.08

   Lietuvos delegacija JT Žmogaus teisių tarybos 37-ojoje sesijoje paėmė žodį kovo 7 dienos interaktyviame dialoge su JT generalinio sekretoriaus specialiosiomis atstovėmis kovai su smurtu prieš vaikus ir vaikų ginkluotuose konfliktuose klausimais, o kovo 8 dieną -- interaktyviame dialoge su vyriausiuoju žmogaus teisių komisaru.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • Dalia 3.jpg Tarptautinės moters dienos proga Ženevoje vyko renginys moterų verslumui skatinti Įkelta2018.03.08

   Kovo 7 d. Lietuvos nuolatinė atstovė prie Pasaulio prekybos organizacijos dr. Dalia Kadišienė dalyvavo Tarptautinės prekybos centro (ITC) ir tarptautinės konteinerinio krovinių transportavimo kompanijos Maersk bendrame renginyje „She trades Globally“. Renginyje sveikinimo kalbas išsakė JT biuro Ženevoje Generalinis direktorius M. Moller, UNCTAD GS pavaduotoja I. Durant, ITC vadovė A. Gonzalez, jame buvo pristatyta pavyzdinė ITC iniciatyva „She trades“, taip pat įvyko dokumentinio filmo apie konkrečius verslo projektus ir patirtis Aliaskoje ir Ganoje premjera bei diskusija apie moterų ekonominio įgalinimo svarbą. Diskusijos dalyviai pripažino, jog kuo platesnis ir gilesnis moterų įtraukimas į pasaulinę prekybą yra reikšmingas tvaraus vystymosi, ekonominio augimo užtikrinimo veiksnys.

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  • OIF Ruskus 1.jpg Tarptautinės Frankofonijos šalių ambasadoriams pristatytas Lietuvos kandidatas į JT Asmenų su negalia teisių komitetą Įkelta2018.03.07

   Kovo 6 d. LR nuolatinė atstovybė prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje surengė Lietuvos kandidato perrinkimui į JT Asmenų su negalia teisių komitetą profesoriaus Jono Ruškaus pristatymą Tarptautinės Frankofonijos organizacijos šalių ambasadoriams. Susitikimo metu jis pristatė savo ligšiolinį darbą Komitete, akademinę bei profesinę patirtį žmonių su negalia teisių srityje.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • HRC37-Eastern Ghouta debate.jpg Lietuva dalyvavo debatuose dėl padėties Sirijos Rytų Gutoje Įkelta2018.03.02

   Kovo 2 d. Ženevoje vykstančioje 37-ojoje Žmogaus teisių tarybos sesijoje Jungtinės Karalystės iniciatyva, už kurią balsavo 25 Tarybos narės, buvo surengti neatidėliotini debatai dėl padėties Sirijos Rytų Gutos mieste.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata