Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Baigė darbą Žmogaus teisių tarybos pavasario sesija

Sukurta 2018.03.26 / Atnaujinta 2018.03.26 13:40
   Baigė darbą Žmogaus teisių tarybos pavasario sesija
   Baigė darbą Žmogaus teisių tarybos pavasario sesija

   Kovo 23 dieną Ženevoje baigė darbą 37-oji JT Žmogaus teisių tarybos sesija. Paskutinę sesijos darbo savaitę Lietuvos delegacija dar tris kartus pasisakė ŽTT debatuose.

   Kovo 19 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas paėmė žodį Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės ataskaitos dėl Ukrainos tvirtinimo dalyje. Ukraina priėmė daugumą rekomendacijų, kurias jai pateikė kitos JT narės, tarp jų ir visas Lietuvos pateiktąsias. Lietuva pasveikino Ukrainą ir palinkėjo sėkmės įgyvendinant prisiimtas rekomendacijas nepaisant dėl RF agresijos kylančių patiriamų saugumo iššūkių.

   Kovo 21 dieną Lietuvos delegatas kalbėjo ŽTT interaktyviame dialoge su vyriausiojo žmogaus teisių komisaro pavaduotoja Kate Gilmore, kuri pristatė vyriausiojo komisaro ataskaitą apie ŽT padėtį Ukrainoje nuo 2017-11-16 iki 2018-02-15. Lietuva išreiškė susirūpinimą žmogaus teisių pažeidimais Rusijos remiamų separatistų kontroliuojamose Ukrainos dalyse ir Rusijos Federacijos neteisėtai aneksuotame Kryme, paragino faktinę valdžią suteikti pilną prieigą JT Žmogaus teisių stebėjimo misijai Ukrainoje (HRMMU), kad ši galėtų atlikti savo pareigas Kryme ir Donbase, pasmerkė RF prezidento rinkimų kampanijos vykdymą okupuotame Kryme. Tą pačia proga dar kartą išreikšta Lietuvos parama Ukrainos nepriklausomybei, suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

   Kovo 22 dieną pasisakyta ŽTT bendroje diskusijoje dėl techninės pagalbos ir bendradarbiavimo. Išreikšta Lietuvos parama Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro veiklai techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo srityse, kaip teigiamas pavyzdys pateiktas bendradarbiavimas su Gruzija. Pabrėžtas susirūpinimas grubiais žmogaus teisių pažeidimais Rusijos remiamų separatistų kontroliuojamuose Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio regionuose. ŽTT narės pakviestos palaikyti Gruzijos pateiktą rezoliuciją „Dėl bendradarbiavimo su Gruzija“. Patvirtinta Lietuvos parama Gruzijos nepriklausomybei, suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

   37-oji žmogaus teisių tarybos sesija priėmė 42 rezoliucijas įvairiais žmogaus teisių padėties pasaulyje klausimais, iš kurių ŽTT stebėtoja Lietuva kaip kosponsorė parėmė 24. ŽTT sesijoje paskelbta 15 bendrųjų pareiškimų. Lietuva dalyvavo dešimtyje iš jų.
    

   Naujienlaiškio prenumerata