Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
PPO MC11.jpg

Nuotrauka: © WTO/ Cuika Foto

Buenos Airėse vykstančioje vienuoliktoje Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijoje gruodžio 12 d. Lietuva išreiškė paramą Prekybos ir ekonominio moterų įgalinimo deklaracijai. Iš viso Deklaracijai pritarė 118 PPO narių ir stebėtojų. Tai pirmas kartas istorijoje, kai PPO ministrų konferencijos dalyviams buvo pristatyta deklaracija, skirta skatinti geresnį moterų įsitraukimą į prekybą.

Ekonomika ir verslas »
donationlithu121217_lg.jpg

Buenos Airėse vykstančioje 11-oje Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijoje Užsienio reikalų viceministras A. Zananavičius gruodžio 11 d. susitiko su PPO generaliniu direktoriumi Roberto Azevêdo ir pabrėžė, kad Lietuva tvirtai tiki daugiašalės prekybos taisyklių nauda ir skiria ypatingai didelį dėmesį jų įgyvendinimui. „Daugiašalės prekybos sistemos taisyklės leidžia visoms PPO narėms pasinaudoti stabilia ir nuspėjama prekybos aplinka, kas sukuria prielaidas ekonomikos augimui ir naujų darbo vietų kūrimui“, sakė viceministras.

Ekonomika ir verslas »
Schwabas ir Skvernelis.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko  su Pasaulio ekonomikos forumo steigėju ir valdybos pirmininku profesoriumi Klausu Švabu (Klaus Schwab). 

Ekonomika ir verslas »
Schwabas.jpg

Ketvirtadienis, spalio 12 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Pasaulio ekonomikos forumo Davose įkūrėju ir valdybos pirmininku Klausu Schwabu.

Ekonomika ir verslas »
renatos.png

Liepos 5 ir 7 d. vykstanti ES prekybos politikos peržiūra susilaukė didelio PPO narių susidomėjimo – prieš peržiūrą 38 šalys pateikė virš 1000 klausimų dėl ES bendrosios prekybos politikos ir ES valstybių narių priemonių. Daugumai PPO narių ES yra viena pagrindinių prekybos partnerių, jas domino įvairūs prekybos politikos aspektai, taip pat bendra ekonominė situacija ES ir atskiruose jos regionuose, Brexit procesas, dalyvavimas Paryžiaus klimato kaitos susitarime, pagalba besivystančioms šalims.  Narės teigimai įvertino atvirą ir skaidrią ES prekybos politiką, jos vienašales prekybos lengvatas besivystančiomis šalis, aktyvią rolę formuojant daugiašalę prekybos sistemą, tačiau ragino mažinti žemės ūkio rinkos apsaugą ir paramą šiam sektoriui bei atsargiai naudotis prekybos apsaugos instrumentais.  

Ekonomika ir verslas »
Susitikimas su Algayerova 20170707.jpg

Liepos 7 d. LR nuolatinis atstovas prie JT biuro Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas susitiko su naujai paskirta Jungtinių Tautų ekonominės komisijos Europai (UNECE) vykdančiąja sekretore slovake Olga Algayerova. Susitikimo metu Lietuvos ambasadorius pabrėžė, jog Lietuva itin vertina UNECE veiklą nustatant standartus, taisykles ir gerąsias praktikas, o taip pat prisidedant ir prie JT 2030 tvaraus vystymosi darbotvarkės tikslų įgyvendinimo. Lietuvai itin aktuali UNECE veikla aplinkosaugos srityje, kur mūsų visuomenė itin atidžiai ir su nerimu stebi Espo ir Orhuso konvencijų įgyvendinimo komitetų darbą svarstant potencialiai nesaugaus Baltarusijos Astravo atominės elektrinės statybą.

Ekonomika ir verslas »
ITA.png

Birželio 27-28 d. Pasaulio prekybos organizacijoje vyko simpoziumas, skirtas Informacinių technologijų susitarimo įsigaliojimo 20-mečiui pažymėti. Įsigaliojus susitarimui buvo panaikinti muitai daugeliui IT produktų (kompiuteriams, mobiliems telefonams, puslaidininkiams ir t. t.), kurių metinė prekybos vertė šiandien sudaro 1,7 trilijonus JAV dolerių. Susitarimo galiojimo laikotarpiu šių produktų eksporto vertė patrigubėjo ir dabar sudaro 15 proc. viso pasaulinio prekių eksporto. Susitarimo dėka aukštų technologijų produktai ne tik tapo labiau prieinami vartotojams, bet ir buvo sudarytos naujos galimybės IT verslo bei inovacijų ir technologijų plėtrai tiek išsivysčiusiose, tiek besivystančiose valstybėse. 

Ekonomika ir verslas »
78772_7e1defcf74a8ba15fc393b6336c4a4a5.jpg

Vizito Ženevoje metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 28 dieną susitiko su Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) generaliniu direktoriumi Roberto Azevedo. Ministras pasveikino R. Azevedo su jo perrinkimu antrajai kadencijai ir pasidžiaugė PPO Prekybos palengvinimo susitarimo (TFA) įsigaliojimu.

Ekonomika ir verslas »
78747_728f8e787c711d4b59fc88a227d211ef.jpg

Vasario 27 dieną Ženevoje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Jungtinių Tautų Ekonominės komisijos Europai (JT EKE) vykdančiuoju sekretoriumi Christianu Friisu Bachu kėlė Astravo atominės elektrinės klausimus, nagrinėjamus JT EKE Espo ir Orhuso konvencijose.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »

Baigus įgyvendinti reikalingas ratifikavimo procedūras, vasario 22 dieną įsigaliojo Prekybos palengvinimo susitarimas (angl. Trade Facilitation Agreement – TFA), dėl kurio derybos Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) buvo baigtos 2013 m. gruodį, Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai.

Ekonomika ir verslas »
IMG_0616.jpg

Vasario 21 d. Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas Lietuvos vardu pasirašė JT Ekonominės komisijos Europai (UNECE) Vidaus transporto komiteto ministrų rezoliuciją, kurioje apibrėžiama tolimesnė organizacijos veikla vidaus transporto srityje.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
IMG_0426.JPG

Vasario 13 d. Minske įvykusiame Europos Komisijos organizuotame seminare LR užsienio reikalų ministerijos prekybos politikos ekspertai pristatė Baltarusijos valstybinių ir akademinių institucijų atstovams Lietuvos stojimo į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) patirtį. Seminare atidarymo žodį tarusi EU delegacijos Minske vadovė A. Vitorin pabrėžė, jog toks seminaras – vienas EU pirmųjų žingsnių siekiant padėti Baltarusijai siekiant narystės PPO. Diskusijas moderavęs Baltarusijos stojimo į PPO vyriausiasis derybininkas ambasadorius V. Serpikov akcentavo, jog būtent Lietuvos patirtis Baltarusijai yra itin vertinga tiek dėl glaudžios kaimynystės, tiek ir dėl palyginamos ekonomikos struktūros.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata