Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva dalyvaus Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 51-ojoje sesijoje

Sukurta 2022.09.09 / Atnaujinta 2022.09.09 11:18
  Lietuva dalyvaus Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 51-ojoje sesijoje

  Rugsėjo 12 dieną Ženevoje prasidės keturias savaites truksianti 51-oji Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT), kurios nare yra Lietuva, sesija. Tęsiantis Rusijos karui prieš Ukrainą, Lietuva kartu su bendramintėmis valstybėmis akcentuos Rusijos sąmoningai sukeltą grėsmę tarptautinei tvarkai bei ieškos sprendimų, taip pat atkreips dėmesį į blogėjančią žmogaus teisių padėtį Rusijoje. 

  Lietuva dalyvaus visuose 38-iuose interaktyviuosiuose dialoguose, 5-iose panelinėse diskusijose ir 9-iuose bendruosiuose debatuose. Diskusijose dėl žmogaus teisių padėties šalyse Lietuva teiks prioritetą Ukrainai, Rusijai, Baltarusijai, Sakartvelui. Taip pat pasisakys dėl žmogaus teisių padėties Afganistane, Sirijoje, Kinijoje, Mianmare, Etiopijoje bei teminiais klausimais: priverstinių dingimų, pilietinės visuomenės, lyčių perspektyvos integracijos, žmogaus teisių gynėjų persekiojimo, teisės į vystymąsi, klimato kaitos ir teisės į darbą sąsajų, demokratijos plėtros. Sesijos darbotvarkėje daug dėmesio bus skirta ir rasinės diskriminacijos, čiabuvių teisių ir teisės į vystymąsi temoms.

  Lietuva, kartu su Europos Sąjungos, Šiaurės-Baltijos valstybių ir Liublino trikampio partneriais įsitrauks į diskusijas bei prisijungs prie kitų šalių rengiamų bendrųjų pareiškimų. Sesijos metu bus deramasi dėl beveik keturiasdešimties rezoliucijų, iš kurių tris teiks Europos Sąjunga: dėl žmogaus teisių padėties Afganistane, Burundyje ir Etiopijoje.

  Sesijos metu Lietuva surengs paraštinį renginį transnacionalinių represijų ir žmogaus teisių tema bei  prisijungs prie kitų šalių ir nevyriausybinių organizacijų renginių dėl atskaitomybės už žmogaus teisių pažeidimus Ukrainoje bei dėl padėties Kryme.  

  JT Žmogaus teisių tarybą, kurią sudaro 47 šalys, įsteigė JT Generalinė Asamblėja 2006 m. Tarybos sesijos vyksta tris kartus per metus, jos pagrindinis tikslas – reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti dėl jų rekomendacijas. Lietuvos narystė JT Žmogaus teisių taryboje truks iki 2024-ųjų metų pabaigos.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha