Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė Žmogaus teisių taryboje dėl Ukrainos ir Sakartvelo

Sukurta 2021.03.23 / Atnaujinta 2021.03.23 10:45
  Lietuva pasisakė Žmogaus teisių taryboje dėl Ukrainos ir Sakartvelo

  Kovo 22-23 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare, kuriai atstovavo jos pavaduotoja Nada Al-Nashif, dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje bei techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo bendruosiuose debatuose.

  Dialoge su vyriausiąja komisare dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje Lietuva išreiškė tvirtą paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui pagal tarptautiniu mastu pripažintas jos sienas bei pasmerkė besitęsiančią Rusijos agresiją prieš Ukrainą. Konstatuota toliau dėl karo blogėjanti žmogaus teisių padėtis ir humanitarinė situacija Rytų Ukrainos regionuose bei Rusijos okupuotame Kryme ir Sevastopolio mieste. „Rusijos pasų primetimas, priverstinis šaukimas į karinę tarnybą, trėmimai ir netinkamas elgesys su sulaikytaisiais, Krymo totorių persekiojimas, taip pat nuolatiniai pagrindinių saviraiškos, religijos ir susirinkimų laisvių apribojimai turi būti nedelsiant nutraukti“, – sakė ambasadorius.

  Bendruosiuose debatuose dėl techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo Lietuva išreiškė paramą Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro Sakartvele vykdomai veiklai teikiant techninę pagalbą, teigiamai įvertino Sakartvelo bendradarbiavimą su biuru ir išreiškė paramą rezoliucijai dėl bendradarbiavimo su Sakartvelu. Lietuva išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų, įskaitant diskriminaciją etniniu pagrindu, savavališkų sulaikymų ir kliūčių šalies viduje perkeltiems asmenims ir pabėgėliams Rusijos kontroliuojamose Abchazijoje ir Pietų Osetijoje. Ambasadorius paragino Rusiją imtis tinkamų veiksmų pagal 2021 m. sausio 21 d. Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo išvadą, kurioje konstatuota Rusijos Federacijos atsakomybė už daugybinius žmogaus teisių pažeidimus Abchazijoje ir Pietų Osetijoje. Lietuva priminė tvirtai remianti Sakartvelo suverenumą ir teritorinį vientisumą pagal tarptautiniu mastu pripažintas jo sienas bei paragino suteikti prieigą tarptautiniams žmogaus teisių stebėtojams į Rusijos okupuotus Sakartvelo regionus, nutraukti jos neteisėtą karinį buvimą Sakartvele.

  Žmogaus teisių tarybą sudaro 47 išrinktos Jungtinių Tautų šalys narės. Šios organizacijos pagrindinis veiklos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms ir tinkamai reaguoti į jų pažeidimus. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 m. laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje stebėtojos statusu.

  Naujienlaiškio prenumerata