Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Lietuva pateikė rekomendacijas Kubai žmogaus teisių srityje

Sukurta 2018.05.16 / Atnaujinta 2018.05.16 16:58
  Lietuva pateikė rekomendacijas Kubai žmogaus teisių srityje

  Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 30-ojoje sesijoje gegužės 16 d. Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas pasisakė Kubos visuotinėje periodinėje peržiūroje.

  Išreiškusi susirūpinimą dėl žmogaus teisių padėties Kuboje, Lietuva pakvietė Kubą intensyvinti pastangas ją pagerinti. Lietuva rekomendavo Kubai įgalinti ir skatinti pilietinės visuomenės veiklą panaikinant teisinius ir praktinius jos suvaržymus, nutraukti nepagrįstus žmogaus teisių gynėjų ir žiniasklaidos darbuotojų sulaikymus ir išpuolius prieš juos, įgalinti nepriklausomą žmogaus teisų monitoringą laisvės atėmimo vietose, užtikrinti taikių susirinkimų ir asociacijų laisves visiems piliečiams pagal tarptautinius standartus bei ratifikuoti Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą ir jo Antrąjį fakultatyvinį protokolą dėl mirties bausmės panaikinimo.

  Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 30-ojoje sesija vyksta Ženevoje gegužės 7 – 18 d. Joje vertinama žmogaus teisių padėtis Turkmėnistane, Burkina Faso, Žaliajame Kyšulyje, Vokietijoje, Uzbekistane, Tuvalu, Kolumbijoje, Džibutyje, Kanadoje, Bangladeše, Rusijoje, Azerbaidžane, Kamerūne, Kuboje. Sesijoje Lietuva pasisakė ir pateikė rekomendacijas dėl žmogaus teisių padėties Uzbekistane, Rusijoje ir Kuboje.

  Visuotinė periodinė peržiūra yra nuo 2008 m. veikiantis JT žmogaus teisių vertinimo mechanizmas. Jo metu siekiama įvertinti bendrą žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje, pateikiant rekomendacijas dėl žmogaus teisių užtikrinimo. Kiekvieno ciklo pabaigoje JT šalis pateikia ataskaitą apie prisiimtų rekomendacijų įvykdymą ir bendrą pažangą žmogaus teisių srityje. Visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus ir taikoma visoms be išimties JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje pirmą kartą svarstyta 2011 m., 2017 m. patvirtinta Lietuvos žmogaus teisių visuotinės periodinės peržiūros antrojo ciklo ataskaita.

  Naujienlaiškio prenumerata