Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė dėl neigiamos dezinformacijos įtakos žmogaus teisėms JT Žmogaus teisių taryboje

Sukurta 2022.06.29 / Atnaujinta 2022.06.29 12:53
  Viceministras M. Adomėnas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė dėl neigiamos dezinformacijos įtakos žmogaus teisėms JT Žmogaus teisių taryboje

  Birželio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas nuotoliniu būdu dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 50-osios sesijos metu vykusioje aukšto lygio diskusijoje dėl neigiamos dezinformacijos įtakos žmogaus teisėms.

  Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakęs viceministras M. Adomėnas, akcentuodamas neigiamą dezinformacijos įtaką žmogaus teisėms ir demokratijai, pabrėžė visuomenės sąmoningumo bei prieigos prie patikimos bei patikrintos informacijos didinimo svarbą.

  „Rusijos savo šalyje bei globaliu mastu vykdoma masinė dezinformacijos kampanija, kuria siekiama suklaidinti pasaulio bendruomenę, nukreipti kaltę nuo Rusijos atsakomybės ir pateisinti jos vykdomus nusikaltimus Ukrainoje, yra naujausias ir akivaizdus valstybės vykdomo manipuliavimo informacija pavyzdys“, − teigė M. Adomėnas.

  M. Adomėnas teigė, jog ne tik valstybės, bet ir pilietinės visuomenės ir nepriklausomos žiniasklaidos vaidmuo yra kritiškai svarbus identifikuojant, atskleidžiant ir paneigiant melagingą informaciją.

  Diskusija surengta pagal JT ŽTT 49-osios sesijos metu priimtą rezoliuciją dėl valstybių vaidmens kovojant su neigiama dezinformacijos įtaka žmogaus teisėms, kurią iniciavo Lietuva, Ukraina, Latvija, Lenkija, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

  Renginio metu pasisakė  JT vyriausioji žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet, JT specialioji pranešėja išraiškos ir nuomonės laisvei Irene Khan, nevyriausybinių organizacijų, privačių kompanijų bei analitinių centrų atstovai, pabrėžę žmogaus teisėmis grįsto atsako dezinformacijai svarbą.

  Lietuva yra išrinkta JT ŽTT nare 2022-2024 metų laikotarpiui. Žodžio, išraiškos ir nuomonės laisvės apsauga, žurnalistų saugumas ir kova su neigiama dezinformacijos įtaka žmogaus teisėms bei demokratijai yra tarp pagrindinių Lietuvos veiklos prioritetų JT Žmogaus teisių taryboje. 

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha