Migracijos ir humanitariniai klausimai
Ženevoje šioje srityje veikia Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuras ir Tarptautinė migracijos organizacija. Taip pat veikia Pasaulinio migracijos ir vystymosi forumo ir Geros humanitarinės donorystės grupės sekretoriatai.
Tarptautinė migracijos organizacija (TMO) vienija 156 šalis (įskaitant Lietuvą), dar 10 šalių turi stebėtojo statusą. TMO yra įsikūrusi daugiau nei 100-e valstybių ir visose iš jų skatina organizuotą migraciją. Migracijos organizacija daugiausiai dėmesio skiria pagrindinėms 4-ioms temoms, tokiom kaip migracija ir plėtra, migracijos sąlygų gerinimas, migracijos reguliavimas ir priverstinė migracija. Nuo 2008 m. organizacijai vadovauja gen. direktorius William L. Swing, 2013 m. lankęsis Lietuvoje. Nuo 2009 m. iki šiol generalinio girektoriaus pavaduotojo pareigas užima buvusi Kosta Rikos ambasadorė Laura Thompson.
Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuras (UNHCR) yra atskaitingas JT Generalinei Asamblėjai ir Ekonominių ir Socialinių reikalų tarybai (ECOSOC). Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaras, kurio pareigas nuo 2005 m. eina Antonio Guterres, turi užtikrinti tinkamą UNCHR vadovavimą ir kontrolę. UNHCR dirba daugiau nei 8600 darbuotojų iš viso pasaulio, kurie dalyvauja misijoje, išsiplėtusiose po 126 šalis. UNHCR Vykdomasis Komitetas (ExCom) kasmet susitinka Ženevoje aptarti ir patvirtinti organizacijos programas ir biudžetą bei aptarti kitų klausimų su vyriausybiniais ir nevyriausybiniais partneriais.
Pasaulinio migracijos ir vystymosi forumo (GFMD), glaudžiai bendradarbiaujančio su TMO ir UNHCR, veiklai nuo 2014m. liepos 1d. vadovauja Turkija.GFMD tikslas yra suburti visus dalyvius, kurie yra suinteresuoti migracijos ir vystymosi temomis, ir įtraukti juos į plačią diskusiją. Turkija, kaip jau įprasta, yra tranzitinė arba namų šalis daugeliui migrantų, todėl Turkijos Vyriausybė, kuri turi ilgametę migracijos ir vystymosi patirtį, 2015 m. Stambule organizuoja GFMD Viršūnių susitikimą.
Geros humanitarinės donorystės grupei (GHD) nuo 2013 m. vidurio iki 2014 m. vidurio vadovauja Suomija ir Meksika. Grupės tikslai 2013-2014 metams yra skatinti tikslų įgyvendinimo ir pagalbos kokybės bei efektyvumo standartų gerinimą, plėtoti privačius ir viešus bendradarbiavimus ir didinti GHD indėlįaukščiausiojo lygio humanitarikos susitikimo metu.
Filmai ir naudingos nuorodos apie migraciją:
- „… namie vieni" – dokumentinis fimas apie migracijos įtaką šeimai
- Informacija apie Europos Sąjungos šalių savanoriško grįžimo pagalbos programas
- Migracija skaičiais – statistinė informacija apie migraciją
- Ko reikia, norint atvykti į Lietuvą. Trumpas aprašas anglų kalba
- Tarptautinės Migracijos Organanizacijos (TMO) Vilniaus biuro studijas migracijos tema rasite čia.