Šiaurės ir Baltijos valstybės Žmogaus teisų taryboje ragina kurti saugią ir įgalinančią aplinką vaikų gerovei užtikrinti
Kovo 8 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje vykstančios 46-iosios Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos sesijos interaktyviajame dialoge su JT Generalinio sekretoriaus specialiąja atstove smurto prieš vaikus klausimais Najat Maalla M’jid.
„Esame sunerimę dėl trumpalaikių ir ilgalaikių pandemijos pasekmių vaikų apsaugos ir gerovės srityje. Mūsų šalys įsitikinusios, kad siekiant geresnio atsigavimo, būtina iš naujo įvertinti vaiko teisių, socialinės apsaugos politiką bei stiprinti psichosocialinės pagalbos teikimą“, - sakė A. Krivas.
Pasisakyme taip pat pabrėžta, kad pačių vaikų dalyvavimas sprendimų priėmimo procese bei stipri politinė valia siekti smurto išgyvendinimo yra esminės sąlygos siekiant saugios ir įgalinančios aplinkos vaikams.
Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 46-oji sesija prasidėjo vasario 22 d. ir vyks iki kovo 23 d. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.