*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

JT Žmogaus teisių taryboje Lietuva kėlė vaikų teisių, žurnalistų saugumo bei neįgaliųjų teisių problemas

Kovo 14-16 dienomis Lietuva dalyvavo Jungtinių Tautų žmogaus teisių tarybos diskusijose smurto prieš vaikus bei vaikų ginkluotuose konfliktuose, žurnalistų saugumo bei neįgaliųjų teisių klausimais.

Lietuva padarė nacionalinį pareiškimą interaktyviojo dialogo su Jungtinių Tautų Generalinio sekretoriaus specialiąja atstove vaikų ginkluotuose konfliktuose klausimais metu, kuriame pasmerkė nuo 2014 m. Rusijos vykdomas atakas prieš taikius Ukrainos gyventojus ir ypač labiausiai pažeidžiamą gyventojų grupę – vaikus.  Rusija yra visiškai atsakinga už Ukrainoje vykdomus grubius žmogaus teisių ir tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus, kurie gali būti prilyginami karo nusikaltimams, ir už juos atsakys.

Bendrųjų debatų dėl pilietinių, politinių, ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių apsaugos metu Lietuva, pasisakydama Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu, pasmerkė atakas prieš žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus, ypač suintensyvėjusias Rusijos agresijos prieš Ukrainą kontekste, bei Rusijos ir Baltarusijos bandymus nutildyti žiniasklaidą, kuri pristatydama objektyvią ir neiškraipytą informaciją, meta iššūkį valstybinei propagandai ir dezinformacijos kampanijoms. Pasisakyme taip pat pabrėžta, kad užtikrinti saugią ir įgalinančią aplinką žurnalistų veiklai, kovoti su nebaudžiamumu bei užtikrinti atskaitomybę už prieš žiniasklaidą padarytus nusikaltimus yra kiekvienos valstybės pareiga.

Interaktyviajame dialoge su Jungtinių Tautų Generalinio sekretoriaus specialiąja atstove smurto prieš vaikus klausimais Šiaurės ir Baltijos valstybės dėkojo specialiajai atstovei už jos pastangas panaikinti visas smurto prieš vaikus formas iki 2030-ųjų metų ir pabrėžė, kad saugios ir stabilios aplinkos vaikams užtikrinimas yra vienas pagrindinių Šiaurės ir Baltijos šalių prioritetų.

Kasmetinėje diskusijoje neįgaliųjų teisių klausimais pasisakydama Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu Lietuva pabrėžė statistikos ir duomenų rinkimo svarbą. Tiksli informacija prisideda prie efektyvios politikos neįgaliųjų teisių klausimais formavimo bei padeda užtikrinti jų teises, pilnavertį dalyvavimą bei lygias galimybes visuomenėje.