*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Sveikatos apsaugos ministras dr. Aurelijus Veryga dalyvavo Pasaulio sveikatos asamblėjoje

Gegužės 22−23 d. sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dalyvavo 70-ojoje Pasaulio sveikatos asamblėjoje Ženevoje. Savo pasisakyme bendruosiuose debatuose, kurių tema šiais metais „Sveikatos sistemų stiprinimas Darnaus vystymosi darbotvarkėje“, ministras pabrėžė poreikį užtikrinti vaistų prieinamumą, sveikatos priežiūros darbuotojų rengimo svarbą bei Lietuvoje vykdomas prevencines priemones kovojant su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis.

Asamblėjos  metu sveikatos apsaugos ministras susitiko su PSO būstinės bei PSO Europos regiono biuro aukšto lygio atstovais, PSO Europos regiono direktore dr. Zsuzsanna Jakab bei PSO Tabako kontrolės pagrindų konvencijos sekretoriato vadove dr. Vera Luisa da Costa e Silva, su kuriais aptarė bendradarbiavimo klausimus sveikatos apsaugos reformų srityje. A. Veryga taip pat dalyvavo Lėtinių neinfekcinių ligų aljanso (NCD Alliance) organizuotoje ekspertų diskusijoje, kurioje pasidalino teigiamomis ir neigiamomis Lietuvos patirtimis sprendžiant su šiomis ligomis susijusias problemas, bei lankėsi Europos branduolinių tyrimų organizacijoje (CERN), kur susipažino su mokslo išradimų pritaikymu medicinos srityje.

Gegužės 23 d. Pasaulio sveikatos asamblėja išrinko naują PSO Generalinį direktorių dr. Tedros Ghebreyesus, kurio kandidatūrą iškėlė Etiopija. PSO pirmą kartą vadovaus Afrikos regiono atstovas. Dr. T. Ghebreyesus yra buvęs Etiopijos sveikatos apsaugos ir užsienio reikalų ministras, vadovavęs Pasauliniam fondui kovai su AIDS, tuberkulioze ir maliarija. Nuo liepos 1 d. PSO vadovo poste jis pakeis antrą kadenciją baigiančią Dr. Margaret Chan.

Pasaulio sveikatos asamblėja – aukščiausią sprendžiamąjį balsą turintis kasmetinis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) susirinkimas. Pagrindinė Asamblėjos veikla – bendrų politinių PSO veiklos krypčių nustatymas.