Ženevoje ES šalių atstovai aptarė 2018 metų prioritetus žmogaus teisių srityje
Sausio 18 dieną ES delegacijoje Ženevoje įvyko ES Tarybos Darbo grupės žmogaus teisių klausimais (atstovų iš sostinių formatu) susitikimas su ES šalių nuolatiniais atstovais prie JT biuro.
ES diplomatai dalyvavo diskusijoje su JT Vyriausiuoju žmogaus teisių komisaru Zeid Ra'ad Al Hussein ir aptarė ES Tarybos išvadų ir Strateginės darbo programos žmogaus teisių klausimais rengimą. Sostinių atstovai taip pat pristatė savo šalių tarptautinius prioritetus žmogaus teisių srityje 2018 metais. Lietuvai susitikime atstovavusi URM Jungtinių Tautų ir žmogaus teisių departamento direktoriaus pavaduotoja Eglė Račinskienė tarp Lietuvos prioritetų išskyrė žmogaus teisių pažeidimų Rusijos neteisėtai kontroliuojamose Ukrainos ir Gruzijos teritorijų dalyse monitoringą ir viešinimą, kovą su smurtu prieš moteris, žurnalistų saugumą ir pagarbą asmenų su negalia teisėms. Taip pat įvyko dialogas su pilietinės visuomenės organizacijų atstovais.